Dzisiaj jest sobota 22 września 2018, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22676) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lider zatrzymany! Czwarty mecz bez porażki Górnika ... (8)MZK Konin otworzył dzisiaj zajezdnię autobusową dl ... (4)

Cudowna podróż z Teatrem

Materiał promocyjny

Dodano: 5.09.2017 10:23
  • Cudowna podróż z Teatrem

Spektakl „Prosta historia” rozpocznie kolejną edycję ogólnopolskiego projektu Teatr Polska w CKiS-DK Oskard Koninie. W tym sezonie publiczność zobaczy 8 spektakli, w tym 4 skierowane do najmłodszych widzów.

Projekt Teatr Polska  został zainicjowany w 2009 roku, żeby ułatwić dostęp do oferty polskich teatrów i umożliwić prezentację wartościowych spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

10 września o 16.00 zapraszamy dzieci od 4 roku życia na spektakl „Prosta historia”  LALE. Teatr z Wrocławia. „Prosta historia” to opowieść  zanurzona w codzienności. Daje szansę indywidualnej rozmowy dziecka z dorosłym. Bo każdy mały widz dostrzega w niej tyle, na ile jest gotowy.  Spektakl jest opowiedziany jak teatr tworzony przez dzieci. Wydarza się na stole przy pomocy scenografii a la planchette i prostych przedmiotów codziennego użytku. Twórcy pomagają je nazwać, oswoić, a dorosłego odbiorcę uwrażliwiają na szczególną dziecięcą optykę.

Kolejna propozycja to spektakl „Cudowna podróż” Teatru Lalka z Warszawy, który dedykowany jest dzieciom od 7 roku życia. Spektakl zobaczyć można 11 września o 17.00. Przedstawienie realizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlof, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci. To pełna przygód i niespodzianek historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana w planie lalkowym i aktorskim, z muzyką na żywo.

28 października o 16.00 najmłodsze dzieci (1-3) zobaczą spektakl „Blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.  Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. „Blisko” stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. To spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi.

„Gniazdo”  Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie to propozycja dla dzieci 7 plus. Widzowie zobaczą spektakl 27 listopada o 17.00. To historia o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Tym razem zaglądamy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.

Dorosłych CKiS-DK Oskard zaprasza  6 października o 19.00 na spektakl „Zabijanie Gomułki” (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy).  16 października o 19.00 Teatr Polski z Bielska – Białej zaprezentuje spektakl „Humanka”. 8 listopada o 19.00 widzowie zobaczą „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca z Poznania, a 13 listopada o 19.00 oraz i 14 listopada o 10.00 – „Dziady Noc Pierwsza” Teatru Wierszalin z Supraśla.

Bilety w cenie 15 zł są dostępne na stronie internetowej www.ckis.konin.pl oraz w kasie CKiS-DK Oskard.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:teatr,   ckis,   teatr polska

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Bzdety, kto to ogląda ?
Dodano: 05.09.2017 16:39    Przez: ~Nie ja
jeden woli teatr, a drugi rolnika, który szuka żony
Dodano: 06.09.2017 10:05    Przez: ~roma
A dlaczego od wielu lat nie ma klasyki pięknej i wyjątkowej wartości. .dramatów henryka ibsena! ! Ojca nowoczesnego teatru, czy pani dyrektor ckis pomyśli o tym za rok?
Dodano: 07.09.2017 23:27    Przez: ~su_arez@wp.pl

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.