Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19012) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Inauguracja Roku Kulturalnego

Dodano: 6.09.2017 13:25
Źródło: LM.pl

Gdzie: Aula im. Jana A.P. Kaczmarka PWSZ w Koninie

Kiedy: 22 września, godz. 18.00

Zaproszenia do odbioru w KDK 15 września od 17.00

Koncertem Alicji Węgorzewskiej, TREvoci i Konin Band Orchestra zainaugurowany zostanie w Koninie nowy rok kulturalny 2017/2018. Na inaugurację, która odbędzie się 22 września w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Morzysławiu, zaprasza Prezydent Miasta Konina.

TREvoci to trzech tenorów, trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy. Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale „kiedy stają obok siebie – piszą recenzenci – dzieje się magia”. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Opera na Zamku), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdrój. A jeśli razem z TREvoci zaśpiewa Alicja Dorota Węgorzewska-Whiskerd, operowy mezzosopran, którego możliwości i artystyczny kunszt poznała publiczność m.in. Konzerthausu w Berlinie i Concertgebouw w Amsterdamie, Bredy i Theater an der Wien, Nowego Jorku i Kataru? Wtedy usłyszymy w Koninie znane i lubiane przeboje operetkowe a także standardy, jak „My way”, czy „Halleluyah”.
Artystom towarzyszyć będzie Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego i Szymona Piotrowskiego, która w tym roku obchodzi 10-lecie działalności artystycznej. Tym koncertem (22 września, o godzinie 18.00, w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Morzysławiu) w Koninie zostanie zainaugurowany nowy rok kulturalny 2017/2018. Wstęp za zaproszeniami.

Jak co roku w czasie koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz uzdolnionego młodego konińskiego artysty. Tym razem publiczność koncertu inaugurującego rok kulturalny będzie miała okazję pomóc w rozwoju talentu Michała Koszykowskiego, ucznia V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Koninie, w klasie gitary Andrzeja Majewskiego. Zebrane w czasie kwesty pieniądze zostaną przeznaczone na udział Michała w dodatkowych warsztatach mistrzowskich.

Michał naukę gry na gitarze rozpoczął w Ognisku Muzycznym w Turku w wieku 9 lat, pod okiem Urszuli Kierkowicz. Po roku przeniósł się do Szkoły Muzycznej I st. w Turku i po czterech latach skończył ją z wyróżnieniem (u Majewskiego, który od 17 lat prowadzi tam klasę gitary). W roku 2013 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Koninie, gdzie kolejne klasy kończył z wyróżnieniami. Zdobywał też wyróżnienia i nagrody na wielu prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych, że wymienimy:
– wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu w 2014 roku
– wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Ferdynanda Sora w Czechach w 2015 roku
– III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Krynicy Zdroju w 2016 roku
– II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu w2017 roku.
Dużym wyróżnieniem dla Michała było przyznanie stypendium marszałka województwa wielkopolskiego, które otrzymał w 2015 roku.
Obecnie Michał jest w klasie maturalnej i jednocześnie kontynuuje naukę w konińskiej PSM. Andrzej Majewski, jego nauczyciel, mówi: – Praca z Michałem to duży wysiłek, odpowiedzialność i ogromna przyjemność. To młody człowiek, dla którego, zdaje się, nie istnieją trudności techniczne. Swoją nienaganną technikę podporządkowuje muzyce. Ostatnim swoim występem podczas jubileuszowego XX Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Trzęsaczu (II nagroda) Michał wywołał zachwyt i zdumienie prof. Aliny Gruszki, wybitnej specjalistki z Akademii Muzycznej w Katowicach. Myślę, że Łukasz Kuropaczewski czuje już na swoich plecach oddech Michała.

  • plakat

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A gdzie można odebrać zaproszenia na ten koncert?
Dodano: 18.09.2017 10:36    Przez: ~Ich

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.