Dzisiaj jest sobota 22 września 2018, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22680) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lider zatrzymany! Czwarty mecz bez porażki Górnika ... (7)MZK Konin otworzył dzisiaj zajezdnię autobusową dl ... (4)

Warsztaty teatralne "W poszukiwaniu swojego głosu"

Dodano: 22.09.2017 12:40

Gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kiedy: 29 października, g. 10.00-14.00

zgłoszenia do 17 października (karta + opłata)

Tę propozycję Centrum Kultury i Sztuki w Koninie kieruje w szczególności do nauczycieli, instruktorów, ale także osób zainteresowanych tematem. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli udoskonalić swoją dykcję, a także popracować nad emisją głosu i wyrazistością mowy.

Ćwiczenia emisyjne (w tym także ćwiczenia związane z wydłużaniem oddechu) pozwolą na odkrycie i zlikwidowanie blokad napięciowych w organizmie, a w efekcie uwolnią drzemiącą w nas ekspresję. Dzięki ćwiczeniom z dykcji i impostacji głosu uczestnicy nabiorą większej pewności siebie, co pomaga w komunikowaniu się z otoczeniem. Łatwiej im będzie zapanować nad swoim głosem w sytuacjach stresowych, np. podczas różnego rodzaju wystąpień publicznych.

Oprócz powyższych praktyk związanych z emisją głosu i ekspresją ciała proponujemy także ćwiczenia na koncentrację, uwalnianie emocji, improwizację ruchową oraz pracę z tekstem.

Warsztaty mają autorski charakter – zostały zaprojektowane przez zawodowych aktorów z Teatru Porywaczy Ciał.

Prowadzenie: KATARZYNA PAWŁOWSKA – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą niezależnego Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Od ponad 25 lat tworzy scenariusze i reżyseruje lalkowe spektakle dla dzieci, a od przeszło 10 lat działa w Studio Teatralnym Blum i prezentuje spektakle dla dzieci najmłodszych. Prowadzi także warsztaty aktorskie oparte na autorskim, przez lata praktyki wypracowanym (i sprawdzonym) programie. Wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach warsztatowo-edukacyjnych, a także prowadziła liczne warsztaty integracyjne z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Pracowała także cyklicznie z młodzieżą z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę z zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami.

Warsztat odbędzie się 29 października w godzinach 10.00 – 14.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – ul. Okólna 47 a.

Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie na adres organizatora:
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Okólna 47 a
62-510 Konin
karty zgłoszenia do dnia 17 października 2017 r. i uiszczenia opłaty w tym terminie (nr konta w formularzu zgłoszenia). Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (karta + wpłata).
Maksymalna liczba osób w grupie – 15, minimalna – 10.
Opłata za udział wynosi 80 zł.

Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak
tel./fax 63 243 63 50/51
e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl

  • Warsztaty teatralne "W poszukiwaniu swojego głosu"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:warsztaty,   teatr,   dykcja,   głos

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.