Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22187) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (21)

Konin reStart - jak zadbać o rozwój miasta? Od słów do czynów

Dodano: 9.10.2017 10:06

Konferencja Konin reStart odbędzie się 12 października 2017 w godz. 17.00 - 20.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przemysłowej 3D.

- Zajmiemy się na niej wypracowaniem praktycznych rekomendacji, które przyczynią się do rozwoju Konina – zapowiadają organizatorzy z Fundacji Miasto Prowincjonalne. - Chcemy zgromadzić w jednym miejscu osoby progresywne, prorozwojowe, związane z regionem by na bazie istniejących już strategii rozwoju Konina wspólnie stworzyć rekomendacje i praktyczne rozwiązania, które faktycznie mogą wpłynąć na jego progres. Razem sformułujemy zalecenia do działania, a po konferencji lobbować za ich realizacją. Istnieje dużo dokumentów strategicznych - opracowywanych przez urzędy, instytucje czy organizacje pozarządowe - dotyczących przyszłości i rozwoju naszego regionu. Dokumenty przygotowane przez organizacje pozarządowe (tj. “Budżet wrażliwy na płeć”, “Foresight Konin 2050”, “Społeczna strategia rozwoju miasta”) przedstawiają koncepcje, ale niestety pozostają jedynie pięknymi wizjami zapisanymi na papierze. Ich autorzy nie mają realnych możliwości wcielenia ich w życie, zabrakło siły i nacisku do ich realizacji. Z kolei opracowania urzędowe okazują się być jedynie “podkładkami” pod projekty unijne. Nie ma konkretnego planu wdrożeniowego zawartych w nich celów i nie egzekwuje się ich wykonania. Przejdźmy od słów do czynów!

Podczas spotkania przewidziano pracę w grupach roboczych. Zebrane osoby będą działać w najbliższych im obszarach tematycznych, takich jak edukacja, urbanistyka, transport publiczny, starówka i historia miasta, rozwój gospodarczy, nowoczesna pomoc społeczna, administracja, promocja i wizerunek miasta, kultura.

 

 

  • Konin reStart - jak zadbać o rozwój miasta? Od słów do czynów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin restart,   konferencja,   reStart,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Organizujemy konferencję bez udziału urzędników ze środków pozyskanych od zaprzyjaźnionej fundacji. Zapraszamy do wzięcia udziału.
Dodano: 9.10.2017 21:25    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Zaprosiliśmy bardzo małą liczbę polityków. Głównie tych zainteresowanych innowacjami i mających doświadczenie w realizacji projektów unijnych i kilku urzędników zajmujących się rozwojem gosp. . Zobaczymy kto przyjmie zaproszenie.
Dodano: 9.10.2017 21:30    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Oj chyba wybory się zbliżają
Dodano: 9.10.2017 13:22    Przez: ~Szymon

KOMENTARZE

Wśród wymienionych odczuwam brak specjalistów najwyższej klasy jakimi z pewnością są politycy z opcji populistycznych (tych od rozdawania kasy i przekonanych że ponad prawem stoi głos ludu), a także, a właściwie przede wszystkim chłopcy odziani w sukienki (a nie zawsze są to ciepluchy) którzy mają na każdy temat coś do powiedzenia oraz dobrą radą chętnie się z ludem bożym dzielą. Gdyby owe chłopcy i dzieweczki zebrać do kupy to z pewnością sukces będzie murowany, bo zwracanie uwagi na przedsiębiorców oraz ich oczekiwania nie jest istotny skoro to władza ludowa wybrana przez suwerena wraz ołtarzem wyznacza dzisiaj trendy rozwoju państwa.
Dodano: 09.10.2017 12:06    Przez: ~Zdzich@
Dyżurny lewacki szyderca.
Dodano: 09.10.2017 16:05    Przez: ~Prawica
Zaprosiliśmy bardzo małą liczbę polityków. Głównie tych zainteresowanych innowacjami i mających doświadczenie w realizacji projektów unijnych i kilku urzędników zajmujących się rozwojem gosp. . Zobaczymy kto przyjmie zaproszenie.
Dodano: 09.10.2017 21:30    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Jak kopalnia upadnie to i tak zadne konferencje tu nie pomogą ludzie wyfruna że hej a na emerytach kopalnianych raczej się dużego okregu przemysłowego nie zbuduje
Dodano: 12.10.2017 11:49    Przez: ~Hbb
Oj chyba wybory się zbliżają
Dodano: 09.10.2017 13:22    Przez: ~Szymon
Tak, zbliżają się i od nas zależy czy dojdzie do jakiejś sensownej zmiany. Życzę powodzenia uczestnikom konferencji.
Dodano: 09.10.2017 21:27    Przez: ~Krok
Pytanie czy nadgodziny dla urzędników czy możliwość zaangażowania obywateli ? Bo urzednikom to dawno podziekowalismy. Obecny zenujacy stan to ich zasługa. Restart to przede wszystkim wymiana zasłużonych.
Dodano: 09.10.2017 13:58    Przez: ~Ecie pecie
Organizujemy konferencję bez udziału urzędników ze środków pozyskanych od zaprzyjaźnionej fundacji. Zapraszamy do wzięcia udziału.
Dodano: 09.10.2017 21:25    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Powodzenia... choc przy tym komunistycznym betonie...
Dodano: 09.10.2017 18:21    Przez: ~Pn
Czas ten beton skruszyć 😉
Dodano: 10.10.2017 09:06    Przez: ~Jajaja
bardzo popieram, nie ma co malkontencić i się przy...czepiać (zwłaszcza gdy samemu się nic poza krytykowaniem nie robi...) , chwała za to tym którym się chce zrobić coś fajnego dla lokalnego społeczeństwa.
Dodano: 09.10.2017 21:51    Przez: ~trololo
...a ja myślę, że to spotkanie to lipa - jak większość tych fundacji/organizacji. Zwykłe wyciąganie kasy.
Dodano: 11.10.2017 16:11    Przez: ~motylek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.