Dzisiaj jest środa 18 lipca 2018, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25363) SPORT FORUM FIRMY (5195) PRACA (94) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turyści spotkali się na XXII Ogólnopolskim Rajdzie ... (5)Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezyKoncert Joachima Mencla w Koninie

Koncert Joachima Mencla w Koninie

Dodano: 13.10.2017 13:08

Gdzie: Konin, parafia św. Wojciecha

Kiedy: 22 października, godz. 19.00

Wstęp wolny 

Organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają koninian do kościoła św. Wojciecha w niedzielę, 22 października.

Zaproszenie przyjął pianista, lirnik, kompozytor, wykładowca i producent muzyczny, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach Joachim Mencel. Ten znakomity artysta zagra tym razem na lirze korbowej.

W 2002 r. słynny angielski skrzypek Nigel Kennedy zaprosił Joachima Mencla do udziału w swoim projekcie muzycznym, prezentowanym w Londynie (Royal Albert Hall), Berlinie Mediolanie, Hamburgu, Krakowie, a także na prestiżowym Schleswig-Holstein Festival.

W 1992 r. wspólnie z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Robertem Cudzichem i Piotrem Jankowskim założył grupę New Life, wykonującą muzykę określaną jako współczesny gospel. Od roku 1993 był członkiem kwartetu Janusza Muniaka. Grał także w kwartecie Andrzeja Cudzicha, z którym w 1997 r. nagrał płytę "Simple Way". Regularną współpracę z amerykańskim klarnecistą Bradem Terrym rozpoczął w 1993 r; do dziś koncertuje z nim i nagrywa za granicą (USA, Niemcy, Rosja).

W roku 2006 skomponował kantatę jazzową "Miłość mi wszystko wyjaśniła" do tekstów Karpla Wojtyły na combo jazzowe, orkiestrę smyczkową, chór chłopięcy i solistów. W premierowym wykonaniu tego utworu uczestniczyli między innymi słynny argetyński bandeonista Dino Saluzzi, saksofonista Lee Konitz, Ewa Bem, Kaissa, Jorgos Skolias, Mieczysław Szcześniak, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, góralska kapela Jana Karpiela-Bułecki, chór chłopięcy Filharmonii Krakowskiej i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Kantata była wykonywana jeszcze kilkukrotnie: między innymi z udziałem Richarda Galliano. W ty samym roku, na zamówienie Fundacji Kościelskich stworzył literacko - muzyczny projekt „El Greco”, który współtworzył z Jorgosem Skoliasem, DJ Krimem, Andrzejem Święsem i Harrym Tanschekiem.

Joachim Mencel jest również cenionym aranżerem i producentem muzyki wokalnej. Jego dokonania w tej dziedzinie usłyszeć możemy w piosenkach między innymi Karoliny Styły (płyta "My Favorite Songs" 1999) Ewy Bem (kompozycja i aranżacja piosenek na płycie "Kakadu"2007), Niny Stiller, Mieczysława Szcześniaka, Anny Marii Jopek i pochodzącej z Kamerunu - Kaissy.

Mencel jest autorem muzyki do kilku filmów, spektakli baletowych i pantomimy. Już na studiach komponował i grał w swoim własnym trio, a także kwintecie Piotra Wojtasika. Koncertował w wielu krajach Europy, w obu Amerykach i Azji.

Projekt może odbyć się dzięki współfinansowaniu przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca przy współpracy z KDK. Organizatorami projektu „Trzeźwienie przez kulturę są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”.

 

  • Koncert Joachima Mencla w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.