Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21117) SPORT FORUM FIRMY (5248) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Rock z Mikołajem - Acid Drinkers

Dodano: 19.10.2017 12:21
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury
Kiedy: 8 i 9 grudnia
Bilety: 8 grudnia - wstęp wolny, 9 grudnia - 50 zł

In Thrash We Trust – to tytuł koncertu grupy Acid Drinkers, która gościć będzie podczas tegorocznej edycji Rocka z Mikołajem w Koninie. Na dwudniowe wydarzenie Koniński Dom Kultury zaprasza 8 i 9 grudnia.

Rock z Mikołajem odbędzie się już 22 raz. Wystartuje w piątek, 8 grudnia akcją profilaktyki uzależnień. W dopołudniowych warsztatach wezmę udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, a po raz pierwszy szkół podstawowych, przede wszystkim klas szóstych. To będą dwa koncerty o godz. 9.00 i 12.00 z udziałem muzyków z zespołu Telepathia, czyli Andrzeja Piaseckiego i jego przyjaciół.

- Są to pedagodzy, pracują z osadzonymi, z osobami uzależnionymi, a sposób w jaki przekazują wiedzę młodzieży jest bardzo trafiony – mówi Robert Glapa, zastępca dyrektora KDK, pomysłodawca Rocka z Mikołajem. 

Piątkowy wieczór natomiast należeć będzie do młodych muzyków. Na scenie KDK zaprezentują się amatorskie zespoły rockowe z całej Polski. VIII Konińska Liga Muzyczna ruszy o godz. 16.30. Na część konkursową nie obowiązują wejściówki. Zespoły mogą zgłaszać chęć udziału w Lidze Muzycznej jeszcze do końca listopada. Szczegóły i dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Rock z Mikołajem na stronie internetowej Konińskiego Domu Kultury (kdk.konin.pl)

W sobotę, 9 grudnia zapraszamy na koncert zespołu Acid Drinkers. Muzycy zagrają koncert pod szyldem „In Thrash We Trust”, co, jak podkreślają, zapowiada jazdę bez trzymanki.

- W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka was podczas koncertu – mówią muzycy.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony w Poznaniu w 1989 r. Na swoim koncie ma 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Acid Drinkers to czterech charyzmatycznych muzyków: Titus, Popcorn, Ślimak i Dzwon.

Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzą wstępy ubiegłorocznych i tegorocznych zwycięzców Konińskiej Ligii Muzycznej.

W ubiegłym roku Ligę wygrał zespół Cygański Wiatr, który powstał w Turku w 2013 roku. Muzyka prezentowana przez zespół to Punk Rock. W 2015 roku zarejestrowali materiał demo pod nazwą „Verano Peach EP”. Osiągnięcia: wyróżnienie na przeglądzie kapel Rockowisko Hajnówka 2015, II miejsce w przeglądzie kapel „Piec 2015” w Luboniu, wygrana w projekcie „Grunt to Bunt” mającego za zadanie wyłonić „Otwieracza Bagna” oraz występ na festiwalu Rock na Bagnie 2016. III miejsce w przeglądzie kapel „Rock’n’Tur” 2016 w Turku i I miejsce podczas ,,Konińskiej Ligi Muzycznej 2016”. Skład zespołu: Maciej Kulig - bas, Mateusz Pacześny - gitara, Michał Gąbka - perkusja, Eryk Ścisły -gitara/ wokal.

Bilety na sobotnie koncerty w cenie 50 zł można kupować w kasie KDK.

Organizatorem wydarzenia jest Koniński Dom Kultury. Partnerami: wydział spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Koninie, Rockowa PL oraz PAX Studio.

KDK za pomoc przy organizacji Rocka z Mikołajem dziękuje firmom Franspol sp. z o.o., Loker oraz sklepowi muzycznemu Bońka Sound. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Fabryka Zespołów www.fabrykazespolow.pl

ROCK Z MIKOŁAJEM 2017 
8-9 GRUDNIA /piątek, sobota/


I dzień (8 grudnia)
- AKCJA PROFILAKTYKI  UZALEŻNIEŃ godz. 9.00 i 12.00 (szkolne grupy zorganizowane)
- KONKURS ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH ,,VIII Konińska Liga Muzyczna” – godz. 16.30 (wstęp wolny)

II dzień (9 grudnia)
Godz. 18.00
- Koncert zwycięzców ,,Konińskiej Ligi Muzycznej 2016”
- Koncert zwycięzców ,,Konińskiej Ligi Muzycznej 2017”
- GWIAZDA WIECZORU ,,ACID DRINKERS”,
Bilety: 50 zł do nabycia w impresariacie KDK  • Rock z Mikołajem - Acid Drinkers

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Super... a wiadomo coś o bluesonaliach?
Dodano: 22.10.2017 13:22    Przez: ~fan dobrego grania
A ja już mam bileciki! Wygrałam w konińskim rmf maxxx! wystarczyło napisać swoje imię i nazwisko i wysłać na maila, bez żadnych smsów, lajków i konkursów! Piszcie do nich, bo może jeszcze mają, a 100zł drogą nie chodzi bo dają podwójne zaproszenia!
Dodano: 08.12.2017 09:15    Przez: ~aga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.