Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyOtwarcie wystawy Agnieszki Graczew-Czarkowskiej S. E. N.

Otwarcie wystawy Agnieszki Graczew-Czarkowskiej S. E. N.

Dodano:
Otwarcie wystawy Agnieszki Graczew-Czarkowskiej S. E. N.

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 10 listopada, g. 18.00

wstęp wolny

Galeria CKiS Wieża Ciśnień zaprasza 10 listopada o g. 18.00 na otwarcie wystawy Agnieszki Graczew-Czarkowskiej. Tym razem będzie można zobaczyć instalację S. E. N., która została przygotowana z myślą o wyjątkowej przestrzeni konińskiej galerii.

Autorka pisze o swojej pracy:

„S. E. N. powstaje długo, rozwija się w czasie. Jego ostateczny kształt przewidziany jest tylko i wyłącznie dla WIEŻY. Rolę tę spełni wieża ciśnień w Koninie będąca od 1994 roku Galerią Sztuki Współczesnej. Miejsce to służyło sztuce już w 1977 r. Miałam wówczas 7 lat. Teraz mam 47 lat. Wieża ma prawie 100 lat. Na wysokości 35 metrów dopełnię projektu wystawienniczego S .E .N. Do udziału w tym projekcie zaprosiłam 1000 osób. Zamyka on triadę: b e z s e n n o ś ć, s e n n o ś ć, s e n”.
(Agnieszka Graczew-Czarkowska / AGC)
 
Agnieszka Graczew-Czarkowska ur. 19.03.1970 r. w Zielonej Górze.
W latach 1990-1995 studiowała w PWSSP we Wrocławiu. Dyplom (grafika artystyczna) z wyróżnieniem otrzymała w 1995 r. W 1994 otrzymała stypendium dla młodych twórców – Wrocław.
W 1997 r. założyła i do 1998 prowadziła autorską Galerię Grafiki i Rysunku JaPtak we Wrocławiu. W latach 1998-2000 tworzyła i prowadziła autorską Pracownię Grafiki Artystycznej – Akademia Multimedialna w Gdańsku.
Po powrocie do Zielonej Góry założyła pracownię Arteterapii (OTZ); prowadziła ją w latach 1997-2007. Od 1998 r. prowadzi zajęcia z zakresu arteterapii, integracji sztuk oraz warsztatów artystycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim (KSiKP, obecnie Instytut Sztuk Wizualnych).
W 2003 r. otrzymała stypendium twórcze prezydenta miasta Zielonej Góry. W tym samym roku zostaje laureatką Złoty Wawrzyn za cykl ilustracji do tomiku Rozmowy z Rimbaudem Cz. Sobkowiaka (wyd. Muzeum Ziemi Lubuskiej).
W latach 2007-2008 jako dziennikarka Radia Zachód tworzyła cykl autorskich audycji radiowych dotyczących sztuki. We współpracy z muzykiem O. Strawińskim stworzyła wiele form reportażowych oraz feater’ów; w 2008 r. otrzymali nagrodę specjalną za obraz dźwiękowy Ogłodniała w Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż Radiowy, Radio PiK – Bydgoszcz. Od 2006 r. publikuje teksty o sztuce (m.in. w katalogach, piśmie literacko-artystycznym ProLibris, EXIT i innych).
Prowadzi autorskie twórcze warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (Zielona Góra, Drzonków – Sucha, Gorzów Wlkp., Rawicz). Współpracuje w ramach projektów UE (warsztaty kreatywne dla osób niepełnosprawnych; TIS, Silni Duchem). Od 2017 r. pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych WA UZ w Zielonej Górze.
 
Wystawa czynna do 8 grudnia.

Otwarcie wystawy Agnieszki Graczew-Czarkowskiej S. E. N.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole