Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19051) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (17)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Wernisaż malarstwa Grażyny Kielińskiej

Dodano: 30.01.2018 10:26

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 9 lutego, g. 18.00

Wstęp wolny

Malarstwo poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej będzie można oglądać od 9 lutego w Galerii CKiS Wieża Ciśnień. Na otwarcie wystawy „Łagodnie o nieskończoności – anegdoty o przeznaczeniu” zapraszamy o g. 18.00.

Grażyna Kielińska dyplom obroniła w pracowni malarstwa Prof. Jerzego Kałuckiego w 1991 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w rodzinnym mieście. Od tego czasu czynnie zajmuje się pracą twórczą, przede wszystkim rysunkiem i malarstwem.

Sięga do różnych technik: malarstwo olejne, akwarela, pastel, rysunek piórkiem, ołówkiem. Zdarza się, że łączy różne techniki. Wybór malarstwa, obok rysunku, nie był przypadkowy. Prawie od początku swojej drogi twórczej interesowały ją granice i możliwości ich poszerzania. W pracach próbuje zmierzyć się ze stwierdzeniem, że malarstwo to już tylko wyważanie otwartych drzwi. Jednak granice dostrzega nie tylko w ograniczeniach malarstwa jako takiego, ale także w tym, co wiąże się z szeroko rozumianą materią.

W jej obrazach sylwetka człowieka zatopiona jest w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych i przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych często używa symbolu kolumny, ziarna, kamienia, deszczu, liścia.

G. Kielińska pisze również wiersze. Po raz pierwszy opublikowała je w Pracy Dyplomowej, były dopełnieniem jej obrazów. Wiersze towarzyszyły także obrazom, które zamieszczała w katalogach przy okazji organizowanych wystaw. Teksty znalazły się również w Almanachu Klubu Literackiego CK „Zamek” w Poznaniu, Protokole Kulturalnym w Poznaniu, World Poetry Yearbook 2013, 2014 i 2015.
Artystka czasami śmiejąc się, powtarza: „Kiedy nie maluję – piszę, kiedy nie piszę – maluję”.

  • Wernisaż malarstwa Grażyny Kielińskiej
  • Wernisaż malarstwa Grażyny Kielińskiej
  • Wernisaż malarstwa Grażyny Kielińskiej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wernisaż,   galeria,   wystawa,   sztuka,   wieża ciśnień,   malarstwo,   obrazy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.