Dzisiaj jest środa 12 grudnia 2018, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21988) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (8)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (44)

XI Festiwal Kultur Miast Partnerskich

Dodano: 9.03.2018 12:38
Źródło: LM.pl

Gdzie: Obiekt Rekreacyjno-Sportowy Rondo w Koninie

Kiedy: 18 marca, godz. 13.00 - 18.00

Wstęp wolny

Po raz jedenasty w Koninie zagości sztuka i kultura ludowa. Na Festiwal Kultur Miast Partnerskich przyjadą rękodzielnicy oraz zespoły taneczne i wokalne z regionu i ośmiu miast partnerskich Konina.

Nowością będzie „Region pełen smaków” czyli degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Impreza, na którą zaprasza Prezydent Miasta Konina odbędzie się 18 marca 2018 roku w hali Rondo.

To będzie wyjątkowe widowisko artystyczne. Na scenie pojawią się tancerze i wokaliści zagraniczni ubrani w przepiękne stroje ludowe. Towarzyszyć im będą muzycy grający na tradycyjnych instrumentach. Dzięki nim mieszkańcy naszego miasta zobaczą kulturę innych państw. Swój udział w festiwalu potwierdziły następujące grupy artystyczne: Karagod z Briańska (Rosja), Zespół Teatralny Opery Syczuańskiej Deyang (Chiny), Państwowe Gimnazjum Dobele (Łotwa), Zespół muzyki ludowej Algimantas Raudonikis Joniskis (Litwa), zespół folklorystyczny Srednogortsi i Keks z Karłowa (Bułgaria), grupa taneczna Struguras Ungheni (Mołdawia), XQT'S Santa Susanna (Hiszpania) i D-Company Valasske Mezirici  (Czechy). Nie zabraknie zespołu wokalnego Fantazja i Zespołu Pieśni i Tańca KONIN.

Festiwal Kultur Miast Partnerskich organizowany jest na dwa tygodnie przed Wielkanocą. To doskonała okazja, by poczuć świąteczny klimat i na kiermaszu wiosenno-wielkanocnym kupić niepowtarzalne ozdoby; pisanki, wyroby z wikliny, stroiki i palmy, rzeźby koronkowe obrusy i gliniane garnki. Oryginalne wyroby przywiozą do Konina rękodzielnicy z miast partnerskich. Pokazy wyplatania koszyków i lepienia glinianych garnków przygotują rodzimi artyści.

W tym roku Miasto Konin zaprosiło do współpracy gminy z powiatu konińskiego. Wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich ze Skulska, Starego Miasta, Krzymowa i Kazimierza Biskupiego przygotowany zostanie „Region pełen smaków”. Nie jest tajemnicą, że działające w najbliższej okolicy KGW przygotowują wspaniałe, pełne aromatów i doskonałego smaku potrawy. Będzie można ich spróbować.

Na wszystkich, którzy pragną poznać swoją przyszłość czekać będzie wróż Andrzej.

11. Festiwal Kultur Miast Partnerskich to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Impreza odbędzie się 18 marca br. w godz. 13.00 – 18.00. w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym RONDO w Koninie. Wstęp wolny.

  • XI Festiwal Kultur Miast Partnerskich

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

A wrurza Józefa nie będzie? Czarno widzę w rurze.
Dodano: 10.03.2018 21:30    Przez: ~>>
No i pięknie
Dodano: 11.03.2018 13:05    Przez: ~xoxo
Ja cie kręcę. ...kolego jeśli czarno to widzisz przyjć dostaniesz od nas okulary ...☺
Dodano: 11.03.2018 16:56    Przez: ~Sarna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.