Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19125) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Majowe niedziele z Wiliamem Shakespearem

Dodano: 15.03.2018 10:24
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury, Kino Centrum

Kiedy: 6, 13, 20 maja, godz. 15.00

Bilety: 20/30 zł

Hamlet, Makbet oraz Romeo i Julia – dzieła Williama Shakespeare’a w maju w Kinie Centrum. Zapraszamy razem z Na żywo w kinach.

Londyński National Theatre powraca do Kina Centrum. W majowe niedziele zaprezentujemy słynne dzieła Williama Shakespeare’a: ,,Hamlet’’, ,,Makbet’’, a także po raz pierwszy z spektakl z Comédie-Française (Komedia Francuska): ,,Romeo i Julia’’.

Na początek, 6 maja, koninianie obejrzą ,,Hamleta’’ z rewelacyjnym Benedictem Cumberbatchem. Spektakl był transmitowany do kin w całej Europie i bił wszelkie rekordy popularności. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner. Gra aktorska i pełna rozmachu oprawa plastyczna inscenizacji zachwycają widzów. Spektakl przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce.

W kolejną niedzielę, 13 maja, Londyński National Theatre i Kino Centrum zapraszają na ,,Makbeta’’. To najbardziej intensywna i przerażająca tragedia Shakespeare’a wyreżyserowana przez Rufusa Norrisa. „Makbet” jest jedną z najczęściej wystawianych, interpretowanych i filmowanych sztuk Shakespeare’a, który wysnuwa historię o tym, jak jedna zbrodnia pociąga za sobą kolejne.

20 maja widzowie obejrzą legendarny dramat światowego repertuaru ,,Romeo i Julia’’. Sztuka stała się wzorcem miłości absolutnej, jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera spektaklu, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego ,,Romeo i Julia’’ zwykle jest sprowadzany. Reżyser stara się pokazać, że w dramacie Shakespeare’a chodzi o coś więcej, niż tylko o tragedię miłości młodych kochanków i nienawiści bogatych rodów z Werony. Usytuowanie akcji pod palącym słońcem południa Włoch (po przeciwnej stronie niż Werona), w części świata, gdzie otaczające ubóstwo uwypuklało bogactwo nielicznych, pomaga reżyserowi ukazać niezwykłe bogactwo języka Shakespeare’a w całej jego szorstkości, bujności i dosadnej komiczności.

Comédie-Française po raz pierwszy będzie gościła w Kinie Centrum. Warto dodać, że pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem długoletniego aktora Komedii Francuskiej Andrzeja Seweryna.

Majowe niedziele z Shakespearem:

Hamlet, 6 maja, godz. 15.00
Makbet, 13 maja, godz. 15.00
Romeo i Julia, 20 maja, godz. 15.00

Bilety: 20/30 zł  • Majowe niedziele z Wiliamem Shakespearem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.