Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16764) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Spektakl „anTYnomie” Teatru Tańca CODA w KDK

Dodano: 21.03.2018 10:47
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 15 kwietnia, godz. 17.00

Wstęp na zaproszenia

Koniński Dom Kultury i Teatr Tańca CODA zapraszają 15 kwietnia na spektakl ,,anTYnomie’’.

Teatr Tańca CODA powstał we wrześniu 2016 roku w Konińskim Domu Kultury. To pierwsza taka inicjatywa w Koninie. Teatr zrzesza doświadczonych tancerzy, w tym instruktorów tańca. Grupę prowadzi Marta Konopacka, instruktorka tańca, pedagog, absolwentka PWSZ w Koninie i UAM w Poznaniu. Głównym kierunkiem rozwoju Teatru Tańca CODA jest taniec współczesny. Dodatkowo uczestnicy doskonalą technikę tańca jazzowego. Ich debiut na Festiwalu Teatrów Tańca ,,Poruszenia’’ w 2016 roku w Krapkowicach przyniósł duży sukces – tancerze zdobyli drugą nagrodę.

Teraz Teatr Tańca CODA przygotował spektakl zatytułowany ,,anTYnomie’’, który zaprezentuje w Konińskim Domu Kultury 15 kwietnia. Tematem przewodnim są rozważania na temat współczesnego pojęcia harmonii, opierającej się na zadziwiającej symbiozie przeciwieństw.

Kontrastowe wartości współistnieją ze sobą - zarówno w świecie nas otaczającym, jak i również w nas samych. Żaden człowiek nie jest przecież tylko dobry i nic nie jest wyłącznie czarno-białe. Piękno istnieje dzięki brzydocie, a dobro widocznie jest w zestawieniu ze złem - przy czym granice między tymi skrajnościami bardzo często się zacierają.

Jak powiedział Oskar Wilde: ,,wszyscy żyjemy na tym świecie, po którym ręka w rękę kroczą: Dobro i Zło; Grzech i Niewinność. Zamknąć oczy na jedną jego połowę, by żyć w spokoju i bezpieczeństwie - to jakbyśmy chcieli dla większej pewności wędrować z zamkniętymi oczami wśród urwisk i przepaści".

- Zamierzeniem spektaklu jest skonfrontowanie nadmiaru z niedoborem, aktywności z biernością, umysłowości z cielesnością a światła z mrokiem – mówi Marta Konopacka. - Dodatkowo pragniemy odpowiedzieć na pytania: jak postrzegana jest inność? Czy ,,inny" znaczy tyle samo co ,,obcy"?

Premiera spektaklu ,,anTYnomie’’ Teatru Tańca CODA 15 kwietnia (niedziela) o godz. 17.00 w Konińskim Domu Kultury. Na spektakl obowiązują zaproszenia, które będzie można odbierać w Impresariacie KDK od poniedziałku, 26 marca.

Choreografia:
Marta Konopacka, tancerze Teatru Tańca CODA,
Julia Korbańska (neoklasyka), Dawid Pieróg (choreografia TABU)
 

Reżyseria świateł: Dariusz Intrys, Piotr Głowacki
Film, fotografie: Marcin Oliński, Zdzisław Siwik
Multimedia, dźwięk: Ryszard Wojdak, Krzysztof Jurczak, Krzysztof Wojnarowski
Przekład tekstu Belindy Subraman: Ireneusz Ryś
Plakat: Katarzyna Mijakowska, Zdzisław Siwik
Kostiumy: Teresa Krupa
Stylizacja fryzur: Anna Walczak
 

Wystąpią:
Tancerze Teatru Tańca CODA: Ada Truszkowska, Aleksandra Fydryszewska, Agnieszka Łapaj, Anna Torzecka Julia Jaskot, Julia Kaźmierczak, Estera Wolska, Szymon Ludwin, Nikola Włodarczyk, Weronika Skórzewska, Marta Konopacka, Katarzyna Wlazły.

Muzycy: Mirosław Grzanka, Krystian Panfil, Mariusz Sztuba.

UWAGA: Podczas spektaklu wykorzystane będą światła efektowe (stroboskop).

  • Spektakl ,,anTYnomie’’ Teatru Tańca CODA w KDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.