Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22025) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

Salon Poezji z Andrzejem Grabowskim

Dodano: 22.03.2018 14:30
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 23 kwietnia, godz. 18.00

Bilety: 20 zł

Salon Poezji i Literatury w Konińskim Domu Kultury zaprasza 23 kwietnia na spotkanie z Andrzejem Grabowskim, czytającym poezję Siergieja Jesienina.

Salon Poezji i Literatury w KDK jest wzorowany na salonach organizowanych przez Annę Dymną. To ona otworzyła pierwszy koniński Salon Poezji 28 września 2011 roku, recytując razem z Szymonem Pawlickim (honorowym gospodarzem Salonu) poezję księdza Jana Twardowskiego. Gościliśmy ją także w Salonie w grudniu ubiegłego roku (występowała razem z Natalią Samojlik, Mateuszem Michnikowskim i Krystianem Modzelewskim). Katarzyna Kubacka – Seweryn, animatorka kadekowskiego Salonu Poezji, tym razem zaprosiła Andrzeja Grabowskiego. Ten znany i lubiany aktor, obdarzony wielkim talentem, zaprezentuje wiersze Siergieja Jesienina, poety rosyjskiego.

Andrzej Grabowski wykształcenie zdobył w krakowskiej PWST, którą ukończył w 1974 roku. Karierę teatralną rozpoczął na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, ale pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu „Przepraszam, czy tu biją” w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Jest zarówno dobrym aktorem teatralnym, jak i filmowym. Potrafi zagrać mafiozę, księdza czy choćby Ferdka Kiepskiego. Dzięki roli Ferdynanda w sitcomie „Świat według Kiepskich” zyskał ogromną popularność, ale nie do ominięcia są jego dokonania sceniczne choćby w spektaklach „Chory z urojenia” Moliera, „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera czy „opis obyczajów” według Jędrzeja Kitowicza. Na koncie ma też ponad 30 ról w Teatrze Telewizji i dwa albumy; piosenka „Jestem jak motyl” znalazła się na 1. miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki.  Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz o szczególnym talencie komediowym.

Ta wszechstronność zapewne spowoduje, że jego spotkanie z poezją Siergieja Jesienina, rosyjskiego poety, może być niezwykłe, także dla słuchaczy. Do Andrzeja Grabowskiego, człowieka doświadczonego, bardzo pasują słowa poety, też doświadczonego, który z jednej strony pisał:

            Usiądź przy mnie blisko, miła

            Spójrz mi w oczy aż do głębi,

            By w twych oczach się odbiła

            Zamieć, co się we mnie kłębi…

a w innym wierszu (Odchodzimy sobie pomalutku…) dodawał:

            Wiele myśli przemyślałem w ciszy,

            Wiele pieśni o sobie złożyłem.

            Na tej ziemi, co jęk zewsząd słyszy,

            Jam szczęśliwy po prostu, że żyłem.

Do Salonu Poezji i Literatury, na spotkanie z Andrzejem Grabowskim i poezją Siergieja Jesienina, zaprasza KDK 23 kwietnia o godz. 18.00. Cena biletu: 20 zł.  

  • Salon Poezji z Andrzejem Grabowskim

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Hahaha ten cienias i poezja,ludzie trzymajcie mnie.
Dodano: 07.04.2018 21:47    Przez: ~rechot
Nigdy nie zagrałby roli Ferdka,gdyby przyjął propozycję Janusz Rewiński,który po przeczytaniu durnego scenariusza zrezygnował.
Dodano: 07.04.2018 21:51    Przez: ~takaprawda
On się nadaje do poezji, jak pięść do oka!
Dodano: 09.04.2018 13:00    Przez: ~Heh
PIJACKA FACJATA I TYLE W TEMACIE...
Dodano: 19.04.2018 19:55    Przez: ~ABSTYNENT
Za tanio. Nie idę. Prawdziwa gwiazda się ceni a tu 20zl.Phiii
Dodano: 20.04.2018 09:10    Przez: ~Udu
Dajta już spokój ferdkowi, świata wg Kiepskich już nie będą kręcić to chlopina musi zarobić, ostatnio żona odeszła i też musiał Jej coś zostawić.....panie ferdku jak żyć?????
Dodano: 21.04.2018 21:06    Przez: ~Ola ma kota,kot ma alergię n

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.