Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19527) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Środa z kinem niezależnym

Dodano: 13.04.2018 09:18

Gdzie: CKiS - DK Oskard (sala studyjna)

Kiedy: 25 kwietnia, g. 18.00

Wstęp wolny

Już tradycyjnie w kwietniu „Środę z kinem niezależnym” programujemy w oparciu o werdykt  Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia, który w lutym odbywa się w Jeleniej Górze. Obejrzymy polskie produkcje nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego oraz nagrodzone przez festiwalowe jury.

W programie:

„Nic nowego pod słońcemreż. Damian Kocur, 24’
Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Każdy poza tym, w którym do Michała ma przyjechać poznana przez Internet dziewczyna.

„Fusy”  reż. Kordian Kądziela, 28’
Życie nie ułożyło się Beacie. Nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu setkom innych ludzi, jak powinni postępować. Beata jest bowiem telewizyjną wróżką na telefon. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy pewnej nocy jedna z jej wróżb omal nie doprowadza do tragedii.

„Na jagody” reż. Magda Jaroszewicz, 15’
Pewnego dnia rodzinna wycieczka zamienia się w koszmar. Film przygląda się momentowi rozstania, który jest nieunikniony, ale którego nie da się jeszcze opisać słowami.

„Proch” reż. Jakub Radej, 25’
Film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem osoby samotnej po śmierci. Zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

„KINKY” reż. Tadeusz Chudy, 25’32’’
Klawesyn jest instrumentem, w którym najważniejszy jest dotyk. Dotyk jest pierwotnym sposobem komunikacji. Zanim człowiek nauczy się porozumiewać werbalnie, szuka dotyku. Film jest krótką historią z życia Olgi – klawesynistki, która eksploruje swoją cielesność.

25 kwietnia, g. 18.00, sala studyjna CKiS – DK Oskard, wstęp wolny 

  • Środa z kinem niezależnym

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:film,   kino,   niezależni,   offowy,   projekcje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.