Dzisiaj jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22510) SPORT FORUM FIRMY (5315) PRACA (76) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Przebudowa peronów przebiega zgodnie z harmo ... (11)Konin. Wypadkowe skrzyżowanie ulicy Kolskiej z Wał ... (32)

Środa z kinem niezależnym

Dodano: 13.04.2018 09:18

Gdzie: CKiS - DK Oskard (sala studyjna)

Kiedy: 25 kwietnia, g. 18.00

Wstęp wolny

Już tradycyjnie w kwietniu „Środę z kinem niezależnym” programujemy w oparciu o werdykt  Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia, który w lutym odbywa się w Jeleniej Górze. Obejrzymy polskie produkcje nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego oraz nagrodzone przez festiwalowe jury.

W programie:

„Nic nowego pod słońcemreż. Damian Kocur, 24’
Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Każdy poza tym, w którym do Michała ma przyjechać poznana przez Internet dziewczyna.

„Fusy”  reż. Kordian Kądziela, 28’
Życie nie ułożyło się Beacie. Nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu setkom innych ludzi, jak powinni postępować. Beata jest bowiem telewizyjną wróżką na telefon. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy pewnej nocy jedna z jej wróżb omal nie doprowadza do tragedii.

„Na jagody” reż. Magda Jaroszewicz, 15’
Pewnego dnia rodzinna wycieczka zamienia się w koszmar. Film przygląda się momentowi rozstania, który jest nieunikniony, ale którego nie da się jeszcze opisać słowami.

„Proch” reż. Jakub Radej, 25’
Film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem osoby samotnej po śmierci. Zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

„KINKY” reż. Tadeusz Chudy, 25’32’’
Klawesyn jest instrumentem, w którym najważniejszy jest dotyk. Dotyk jest pierwotnym sposobem komunikacji. Zanim człowiek nauczy się porozumiewać werbalnie, szuka dotyku. Film jest krótką historią z życia Olgi – klawesynistki, która eksploruje swoją cielesność.

25 kwietnia, g. 18.00, sala studyjna CKiS – DK Oskard, wstęp wolny 

  • Środa z kinem niezależnym

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:film,   kino,   niezależni,   offowy,   projekcje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.