Dzisiaj jest niedziela 29 listopada 2020, imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17373) SPORT FORUM FIRMY (5545) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Wilki zgodnie z planem, pewna wygrana w G ... (0)Konin. Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach potr ... (2)

25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018 - GRZECH PIOTROWSKI & Alchemik Orchestra+goście

Dodano: 19.04.2018 14:26
Źródło: DK Oskard

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: 26 maja godz. 19:00

GRZECH PIOTROWSKI
& Alchemik Orchestra+goście

W sobotni wieczór poznamy efekty współpracy muzyków, których do wspólnego projektu zaprosił twórca WORLD ORCHESTRA Grzech Piotrowski. Na scenie oprócz gospodarza i założonej przez niego Alchemik Orchestra, zobaczymy 2/3 LRK Trio czyli pianistę Evgenya Lebedeva i basistę Antona Revnyuka. LRK TRIO rozpoczęło współpracę z Grzechem Piotrowskim w ubiegłym roku wspólnym koncertem w Moskwie. Zespół gościł we wrześniu 2017 na JAZZTIVALU w Bielsko Białej, gdzie podbił serca festiwalowej publiczności. Następnie Grzech zaprosił LRK Trio do premiery jego najnowszej SYMFONII STU, która odbyła się 3 marca 2018 r. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Sala pękała w szwach, wyprzedano wszystkie bilety, a video z koncertu ukaże się jesienią na kanale THEMUBA. LRK Trio dołącza do grona najlepszych światowych solistów współpracujących na stałe z World Orchestrą. Podczas koncertu w Koninie ich sekcję rytmiczną uzupełni znakomity Krzysztof Gradziuk na perkusji. Kolejni goście Grzecha to Ghostman i Adeb Chamoun, pierwszy używa własnego głosu, jak instrumentu, drugi mistrzowsko gra na arabskich, perskich i latynoskich instrumentach perkusyjnych. Razem tworzą niezwykłą mieszankę dźwięków, których korzenie znajdują się w różnych, czasem odległych od siebie, częściach świata. Jak obok nich zabrzmi Marta Matuszna-Wejchenig, góralka z Lalik, skrzypaczka i wokalistka, która w swojej twórczości łączy folk z jazzem?m?

Grzech Piotrowski
Kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu. Twórca „WORLD ORCHESTRA – Grzech Piotrowski” (www.worldorchestra.com), właściciel Alchemik Orchestra, Alchemik Records, Alechmik Manufacture. Nominowany trzykrotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio). Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na „Festiwalu Dwa Teatry” w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”. W swojej karierze założył zespoły: World Orchestra (działa od 2010 r.), Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.

LRK Trio – najlepsze, rosyjskie trio jazzowe ostatnich lat – LRK Trio czyli Evgeny Lebedev, Anton Revnyuk and Ignat Kravtsov. Na scenie w CKiS-DK Oskard nie zobaczymy Ignata Kravtsova. Zastąpi go znany z tria RGG Krzysztof Gradziuk.

Evgeny Lebedev
Zdobywca Billboard Music Awards i laureat wielu konkursów jazzowych, w tym prestiżowego konkursu pianistycznego Montreux. Evgeny Lebedev szybko stał się jednym z najbardziej obiecujących młodych pianistów na dzisiejszej scenie jazzowej. Evgeny występował i nagrywał z takimi gwiazdami jak Jack De Johnette, Marcus Miller, Terri Lyne Carrington, Lenny White, Randy Brecker, David Sanchez, David Fiuczynski i brał udział w prestiżowych festiwalach, w tym w North Sea Jazz Festival, Lionel Hampton Jazz Festival, Jazz a Juan, Tanglewood Jazz Festival i innych. Evgeny pojawił się na ponad 10 płytach CD i wydał cztery albumy pod własnym nazwiskiem, które były wysoko oceniane przez krytyków w Japonii, USA i Rosji.

Anton Revnyuk
Jeden z najbardziej rozchwytywanych wirtuozów basu na moskiewskiej scenie. Doskonale odnajduje się trzymając w rękach zarówno kontrabas jak i gitarę basową. Jest ceniony jako uważny akompaniator, ale przede wszystkim krytycy doceniają jego melodyjne improwizacje. Można go zobaczyć w filharmoniach i konserwatoriach (z orkiestrą symfoniczną grającą muzykę Alfreda Schnittkego), na stadionie grającego operę rockową „Parfumer”, na festiwalach jazzowych z Big Bandem Igora Butmana i różnymi zespołami jazzowymi. Anton wystąpił ze światowej sławy gwiazdami jazzu, takimi jak Craig Handy, Danny Gottlieb, Donny McCaslin, Adam Rodgers, Gregory Porter.

Krzysztof Gradziuk
Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozerią potęguje wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z bardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 roku otrzymał semestralne stypendium Hohschule für Musik und Theater w Lipsku, a w roku 2004 brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie John‘a Riley i Steve’a Davis‘a. W 2004 roku został wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od 2001 członek tria fortepianowego RGG, jednego z czołowych zespołów jazzowych w Polsce. Zespoły, w których występuje na stałe to: Anna Gadt Quartet, Silva Rerum, Daniel Popiałkiewicz Quartet, Leszek Kułakowski Trio. Od 2016r. występuje z legendą jazzowej trąbki Tomaszem Stańko w jego nowym kwartecie.

Obecnie jest wykładowcą w klasie perkusji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnym Studium Jazzu w Warszawie im. Henryka Majewskiego.

W 2015 roku wraz z trio RGG, rozpoczął współpracę z wytwórnią OKeh Records (Sony Entertainment), wydając płytę ‘Aura’. Tym samym dołączył do grona polskich artystów o międzynarodowym potencjale wydawniczym. Artystami zrzeszonymi w wytwórni sygnowanej logiem OKeh oprócz RGG są: Sonny Rollins, Dave Holland, Branford Marsalis, Bill Frisell, Dhafer Youssef, Nils Peter Molvaer, David Sanborn, John Medeski, Michel Camilo, Jeff Ballard i The Bad Plus.

Marta Matuszna-Wejchenig
Pochodzi z Lalik, z rodziny o pokoleniowych tradycjach muzycznych. Od najmłodszych lat związana z zespołami regionalnymi w Beskidzie Żywieckim. Instruktorka gry na skrzypcach oraz śpiewu tradycyjnego w Fundacji Braci Golec, gra i śpiewa w „Składzie Niearchaicznym” oraz w kapeli tradycyjnej „DudySkrzypce”.

Ghostman
Jest wokalistą. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

Adeb Chamoun
Pochodzi z Syrii z malowniczego miasteczka Hasaka. Urodził się w muzykalnej rodzinie, stąd doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat. Jego nauczycielem był brat Abdul-obecny mistrz gry na instrumentach perkusyjnych w Syrii. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich. tj riq, darabuka, tar, daf, cajon, conga, bongos, timbales. Gra muzykę w stylu jazzowym, etnicznym, arabskim, tureckim i perskim, latynoskim oraz folklor polski.

Swoja karierę rozpoczynał w Domu Kultury w Hassaka, swój talent rozwijał w miasteczku Alipo i Damszku, gdzie brał udział w festiwalach muzyki orientalnej. Dzięki temu został zauważony przez Samira Kwefati, wybitnego kompozytora muzyki orientalnej i klasycznej, z którym nawiązał 3. letnią współpracę. W 2007 przyjechał do Polski i zaczął karierę muzyczną w Big Bandzie pod batutą Kazimierza Chlebowskiego w Płockim Domu Kultury. Potem przeprowadził się do Warszawy, gdzie nawiązał współpracę z zespołem Naxos, którego liderem jest Milo Kurtis. Cenionymi muzykami tego zespołu są również Kostek Yoriadis i Apostolis Anthymos, z którymi udało mu się nagrać 2 płyty „Podróż dookoła mózgu” i Naxos Orchestra Live at Polin-Coexista.
Kolejnym zespołem, z którym artysta nagrał płytę jest Klezmafor. Swoją premierę płyta „W górę” miała na wielkiej scenie Filharmonii Białostockiej. Adeb Chamoun gościnnie występował z Rzeszów Klezmer Band na Festiwalu Wschód Kultury.
Uczestniczył w wielu projektach zespołu Fuenty z Jaherem Irani i Kubą Niedoborkiem, łączących rytmy orientalne z flamenco. Brał udział również w projekcie Trifonidis Illumination Bandi. Zagrał kilka koncertów z Balkan Sevdah, która łączy w swojej muzyce wiele kultur korzystając z różnych instrumentów orientalnych.

KARNET: 90,00 zł 25-27.05.2018 ( 3 dni, 5 koncertów, wystawa).                                    

Sprzedaż karnetów od 28.03 do 18.05.2018.                                                                              

BILET: 70,00 zł 25.05.2018 (2 koncerty, wystawa).                                                                             

BILET: 70,00 zł 26.05.2018 ( 2 koncerty, wystawa).                                                                   

BILET: 25,00 zł 27.05.2018 (1 koncert).                                                                                          

Sprzedaż biletów na koncerty 25, 26, 27.05.2018 od 18.05.2018 (po zakończeniu sprzedaży karnetów).

  • 25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018 - GRZECH PIOTROWSKI & Alchemik Orchestra+goście
  • 25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018 - GRZECH PIOTROWSKI & Alchemik Orchestra+goście
  • 25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018 - GRZECH PIOTROWSKI & Alchemik Orchestra+goście

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis konin,   dk oskard,   jazzonalia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.