Dzisiaj jest czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20716) SPORT FORUM FIRMY (5277) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Murem za Owsiakiem. Tam, gdzie odbył się fi ... (3)Nowa tablica została zamontowana na stadionie przy ... (30)

NOC MUZEÓW 2018

Dodano: 15.05.2018 08:03

Gdzie: Muzeum Okręgowe w Koninie

Kiedy: 19 maja, godz. 17.00-24.00

wstęp wolny

 „Noc Muzeów” to nie tylko możliwość zapoznania się ze stałą ekspozycją Muzeum Okręgowego w Koninie. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości specjalne atrakcje. Niewątpliwie należą do nich nasze aktualne wystawy czasowe:

  • Wojowie, grody, fortyfikacje
  • „Wybuchłą Niepodległość” Kształtowanie się II rzeczpospolitej 1918-1921 – wystawa poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
  • Pieniądz Miast Polskich
  • Najstarsze obiekty w zbiorach Działu Rzemiosła Artystycznego
  • Naftowe Lampy Dekoracyjno- Użytkowe ze zbiorów Działu Techniki MOK

Ofertę wystawienniczą uzupełnią wydarzenia, zaplanowane specjalnie na tę jedyną w roku noc. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy mody i biżuterii, młodzi poszukiwacze przygód, pasjonaci muzyki i tańca. W tym roku otwieramy się dla zwiedzających już o godzinie 17.00 i pozostajemy dostępni do północy.

Jak co roku, między godziną 17:00 a 20:00 zapraszamy najmłodszych na stanowisko archeologiczne usytuowane w ogrodzie na terenie Muzeum. Mali odkrywcy będą szukać skarbów przy wsparciu detektorystów z Wielkopolskiego Forum Eksploracyjno-Historycznego, którzy będą służyć nie tylko wiedzą i pomocą, ale udostępnią również wykrywacze metalu i sprzęt niezbędny przy poszukiwaniach.

Już po raz drugi zagości u nas studio fotograficzne Foto Sypniewski. Zwiedzający będą mogli skorzystać ze specjalnie zaaranżowanej na ten cel przebieralni, pełnej strojów i akcesoriów z XX wieku.. Koszt profesjonalnego wykonania i wywołania zdjęcia to 10 zł., ta sama fotografia w wersji elektronicznej będzie kosztować 5 zł.

Tradycyjnie już będziemy gościć stoisko rzeczoznawcy z Antykwariatu Jubilerskiego Błaszczyk z Łodzi, dzięki któremu będzie można wycenić przyniesioną przez siebie biżuterię. Kto wie, może się okazać że niektórzy posiadają prawdziwe skarby.

Kolejną atrakcją będą warsztaty tworzenia z sizalu prowadzone przez Galerie Rzeczowo Ładną, która ma bogate doświadczenie w tej materii.

W skansenie etnograficznym towarzyszyć nam będą melodie ludowe. Najpierw wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Koło. Od godziny 19.30 będzie można wziąć udział w potańcówce „Tańce blisko ziemi”, którą poprowadzi Kapela z Kociny. Po raz pierwszy w muzeum odbędzie się Jarmark Rzemieślniczy, dzięki któremu będzie można zapoznać się z pracą garncarza, wikliniarza, rzeźbiarza, czy spróbować swojskiego jadła. Piotr Staszak z Brudzewa poprowadzi również warsztaty rzeźbiarskie.

Tego dnia będziemy gościć w swych progach licznych wojów. Ci z grodu Łekno zaprezentują walki „Chmurników”.  W tę jedną noc będzie można również spotkać grupy rekonstrukcyjne Sol INVICTUS oraz Grupę rekonstrukcyjno- historyczna z 2 Liceum w Koninie.

Pobyt w muzeum umilać nam będzie również obecność Food Trucka Central Park, który przygotuje ciepłe i świeże przekąski.

Wszystko to odbywać się będzie w otoczeniu naszego pięknego, kwitnącego ogrodu, w którym malownicze klomby i urocze zaułki zachęcają do odpoczynku i podziwiania piękna natury.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

Noc Muzeów w 2018 roku odbywa się 19 maja w godzinach 17.00-24.00.

  • NOC MUZEÓW 2018
  • NOC MUZEÓW 2018

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Muzeum Okręgowe w Koninie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.