Dzisiaj jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22016) SPORT FORUM FIRMY (5315) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (9)

Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"

Dodano: 5.06.2018 14:12

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 8 czerwca, g. 18.00

Wstęp wolny

Wyraziste, intensywne, barwne płótna Jacka Łydżbywykładowcy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie będziemy prezentować w Galerii CKiS Wieży Ciśnień.

Jest malarzem, który wyrósł z tradycji polskiej szkoły plakatu. Dlatego jego obrazy są wyraziste, mocne i jasno komunikujące swój przekaz. Na dużych płótnach z malowanym szpachlą tłem widzimy najczęściej pojedyncze postaci: kobiety, wilka, gołębia, samolotu, anioła. Postaciom często towarzyszą studia głowy, jakby artysta dekonspirował przed nami swój warsztat. Łydżba robi też cykle szablonów i wycinanek, wykazując w nich zmysł dekoracyjny i poczucie humoru, które pozwala mu zbliżyć się do sztuki ludowej i kiczu miejskich graffiti.

Krajobrazy i obrazy
„Zauważone, zapamiętane, namalowane. Pejzaże Jacka Łydżby są zapisem wrażeń, pamięci i nastroju chwili. Wyjście w plener, to dla artysty moment nasycenia się pejzażem. Nie robi wtedy notatek, nie maluje. Czasami pstryknie zdjęcie. Obraz powstaje później, w pracowni. Właściwie powstaje w głowie. Najpierw krajobraz, potem – obraz. A obraz, to zaledwie płótno i kilka kolorów. Aż płótno, aż kilka kolorów. Skromność użytych środków jest pozorna, bo efekt - barokowy. Ważne role grają gest, faktura, format płótna. Intensywność światła i barwy. Rzeczywisty krajobraz na płótnie zmienia się w kreację, inny świat, rozstrzygnięty po malarsku”.
/Małgorzata Czyńska/

  • Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"
  • Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:obraz,   malarstwo,   wystawa,   sztuka,   galeria,   wieża ciśnień,   pejzaż

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.