Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19894) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wró ... (3)Stare Miasto. Pierwsze absolutorium wójta Dariusza ... (1)

Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"

Dodano: 5.06.2018 14:12

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 8 czerwca, g. 18.00

Wstęp wolny

Wyraziste, intensywne, barwne płótna Jacka Łydżbywykładowcy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie będziemy prezentować w Galerii CKiS Wieży Ciśnień.

Jest malarzem, który wyrósł z tradycji polskiej szkoły plakatu. Dlatego jego obrazy są wyraziste, mocne i jasno komunikujące swój przekaz. Na dużych płótnach z malowanym szpachlą tłem widzimy najczęściej pojedyncze postaci: kobiety, wilka, gołębia, samolotu, anioła. Postaciom często towarzyszą studia głowy, jakby artysta dekonspirował przed nami swój warsztat. Łydżba robi też cykle szablonów i wycinanek, wykazując w nich zmysł dekoracyjny i poczucie humoru, które pozwala mu zbliżyć się do sztuki ludowej i kiczu miejskich graffiti.

Krajobrazy i obrazy
„Zauważone, zapamiętane, namalowane. Pejzaże Jacka Łydżby są zapisem wrażeń, pamięci i nastroju chwili. Wyjście w plener, to dla artysty moment nasycenia się pejzażem. Nie robi wtedy notatek, nie maluje. Czasami pstryknie zdjęcie. Obraz powstaje później, w pracowni. Właściwie powstaje w głowie. Najpierw krajobraz, potem – obraz. A obraz, to zaledwie płótno i kilka kolorów. Aż płótno, aż kilka kolorów. Skromność użytych środków jest pozorna, bo efekt - barokowy. Ważne role grają gest, faktura, format płótna. Intensywność światła i barwy. Rzeczywisty krajobraz na płótnie zmienia się w kreację, inny świat, rozstrzygnięty po malarsku”.
/Małgorzata Czyńska/

  • Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"
  • Wernisaż malarstwa Jacka Łydżby "Pejzaże"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:obraz,   malarstwo,   wystawa,   sztuka,   galeria,   wieża ciśnień,   pejzaż

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.