Dzisiaj jest sobota 19 stycznia 2019, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20769) SPORT FORUM FIRMY (5278) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kolejny konkurs na kierownika, tym razem Wy ... (32)Koło. Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziw ... (16)

Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy

Dodano: 11.06.2018 13:49

Gdzie: amfiteatr w Kramsku

Kiedy: 17 czerwca, g. 14.00

wstęp wolny

CKiS w Koninie oraz Gmina Kramsk zapraszają 17 czerwca o g. 14.00 na Festiwal Kultury „W stronę tradycji”. Amfiteatr w Kramsku wypełnią wydarzenia muzyczne, plastyczne i taneczne adresowane do dzieci i dorosłych.

Będzie można posłuchać m.in. kapel ludowych, skosztować tradycyjnych potraw, odwiedzić kiermasz sztuki ludowej i wziąć udział  w zabawie tanecznej „Oj, dana, dana…”. Na widzów czekają także otwarte warsztaty: sypania wzorów piaskiem, garncarskie, wikliniarskie, rzeźbiarskie oraz edukacyjna akcja plastyczna dla najmłodszych.

Festiwal zainauguruje polonez w wykonaniu stu mieszkańców gminy Kramsk. Tym uroczystym tańcem integrującym lokalną społeczność upamiętnimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W części konkursowej festiwalu na scenie zobaczymy: kapele ludowe, solistów śpiewaków, instrumentalistów, ludowe zespoły taneczne i śpiewacze.

Dla miłośników rękodzieła przewidziano kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje prace zaprezentują regionalni artyści - laureaci przeglądów o charakterze ludowym. Wśród twórców będą m.in. Marianna Dobrowolska (haft), Piotr Staszak (rzeźbiarz), Alina Jabłońska (haft, rękodzieło artystyczne), Marianna Iwińska (rzeźbiarka), Janusz Wiśniewski (wikliniarz), Józef Dzieciątkowski (garncarz), Katarzyna Kołakowska-Frontczak (wyroby szydełkowe, rzeźba) Zofia Sobieraj, Jadwiga Piekarska, Julia Kuczmańska-Benec (twórczynie ludowe z Kramska).

Integralną częścią Festiwalu jest wystawa prac zgłoszonych na konkurs „Tradycje w twórczości plastycznej”. Prace mają zarówno charakter ludowy, jak i stylizowany. Uczestnicy dostarczają: pisanki, pająki, lalki, obrazy malowane na szkle, kwiaty z bibuły, haftowane obrusy i serwety, rzeźby. W trakcie Festiwalu będzie je można obejrzeć w świetlicy katechetycznej obok amfiteatru w Kramsku, natomiast od 22 czerwca do 20 lipca – w CKiS w Koninie (Okólna 47a).

Na zakończenie Festiwalu przewidziano potańcówkę „Oj dana, dana…”. Będzie to zabawa taneczna oparta na muzyce tradycyjnej, granej na żywo z zabawami i nauką tańca. Prowadzenie i koordynacja zabawy: Anna i Krzysztof Respondek, Anna Maria Gałczyńska – instruktorzy ds. dziedzictwa niematerialnego z Kalisza.

Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Wójt Gminy Kramsk, Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.
Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Festiwal to ostatnia odsłona projektu „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy
  • Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:festiwal,   tradycja,   rękodzieło,   twórcy,   warsztaty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Cóż można spodziewać się więcej po władzach Kramska jak nie przegląd orkiestr dętych lub starych kwok to kapele i rękodzieła a późnej marudzić ze mała frekwencja żal.pl
Dodano: 16.06.2018 11:54    Przez: ~Main mm
Zgadzam sie w 100% I musimy wybrac wlodarza aby cos w tym I innym temacie zrobi. Wysiljmy tych juz na odpoczynek.
Dodano: 17.06.2018 12:43    Przez: ~Bledne kolo

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.