Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18825) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Spektakl ,,Ballada o Wołyniu'' w KDK

Dodano: 18.06.2018 11:21
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 4 lipca, godz. 18.00

Wstęp wolny

Prezydent Konina, Koniński Dom Kultury i Teatr Nie Teraz z Tarnowa zapraszają 4 lipca na spektakl ,,Ballada o Wołyniu’’. Wstęp wolny.

Spektakl Teatru Nie Teraz „Ballada o Wołyniu” to pierwszy i wciąż jedyny stworzony w Polsce spektakl sceniczny, który opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej, popełnionym przez nacjonalistów ukraińskich. Ten niezwykle trudny temat, przez całe dziesięciolecia był przemilczany, a obecnie wciąż czeka na swą pełną obecność w świadomości Polaków. Jest równie ważny jak pamięć Powstania Warszawskiego i pamięć o pokoleniu Żołnierzy Wyklętych. Scenariusz spektaklu korzysta z wątków legendarnej książki wielkiego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje”. Wykorzystywane są także oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach oraz stare pieśni, w tym starą melodię ukraińską ze współczesnymi słowami Bogny Lewtak-Baczyńskiej. ,,Ballada o Wołyniu”, prócz roli stricte artystycznej, wypełnia także ważną misję społeczną, edukacyjną, historyczną i moralną.

Reżyseria, scenariusz i scenografia: TOMASZ A. ŻAK

Aktorzy: ALEKSANDRA PISZ, AGNIESZKA RODZIK, EWA TOMASIK

Głos 1: TOMASZ LEWANDOWSKI

Głos 2: Narrator: JERZY PAL

Specjalne podziękowania dla: ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, Ewy Siemaszko, Romualda Niedzielko i Wiesława Tokarczuka.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu ,,Konin dla Niepodległej''.

8 lipca Prezydent Miasta Konina, Miejska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Koninie, Rodziny pomordowanych na Wołyniu, Społeczność III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 75.rocznicę ludobójstwa, dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-44. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe o godz. 11.30. Po mszy, pod tablicą pamiątkową zostaną złożone kwiaty.

  • Spektakl ,,Ballada o Wołyniu''

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.