Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20805) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

Autor „Erraty do świata” w kościele św. Wojciecha

Dodano: 20.06.2018 13:25

W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Morzysławiu swoje wiersze recytować będzie Krzysztof Cezary Buszman

W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Morzysławiu swoje wiersze recytować będzie Krzysztof Cezary Buszman. Wieczór poetycki pt. „Podróż z Aniołem Stróżem” odbędzie się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.

Krzysztof Cezary Buszman poeta, autor piosenek, fotografik i podróżnik z zamiłowania. urodził się 17 lipca 1967 roku w Gdańsku. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni, w której też mieszka obecnie. W 1997 roku poeta wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie trzy lata później w Londynie powołał do życia Agencję Promocji Kultury Polskiej. wórczość Buszmana zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji, a wiersze poety ukazywały się cyklicznie w Coolturze Tygodniku Polskim w UK. 2005 roku poeta wrócił do kraju, gdzie wkrótce wstąpił do Stowarzyszenia Autorów Polskich.

W październiku 2014 roku ukazała się płyta pt. „Stare Powązki – strofy o przemijaniu”, na której wiersze poety mówi kilkunastu wybitnych aktorów. Krążek ten jest cegiełką na rzecz ratowania zabytków najstarszej nekropolii w Polsce. W 2017 roku ukazała się kolejna płyta z wierszami autora, czytanymi przez dwudziestu trzech wybitnych aktorów polskich, pt. „Podróż z Aniołem Stróżem”. Dochód z tego krążka również przeznaczony został na renowację zabytków na cmentarzu powązkowskim. Krzysztof Cezary Buszman jest także autorem Hymnu Kanonizacyjnego dla Jana Pawła II „Santo Subito” w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej z muzyką Bogdana Kierejszy.

Twórczość poety przybliżył Polakom nieżyjący już wybitny aktor Krzysztof Kolberger. „Strofy życia” – to dwie płyty z wierszami i piosenkami Krzysztofa Cezarego Buszmana, należące do najpiękniejszych, w sensie duchowym i najwartościowszych artystycznie, wydawnictw. Dotychczas ukazało się 11 tomików poezji, m.in. słynna i uwielbiana prze Kolbergera „Errata do świata” oraz wydany dwa lata temu tomik poezji ‘Podróż z Aniołem Stróżem!

Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana jest inspiracją dla wielu kompozytorów! Do jego tekstów wciąż powstają piękne kompozycje muzyczne m.in.: Włodzimierza Korcza, Zbigniewa Łapińskiego, Włodzimierza Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Janusza Senta, Janusza Strobla, Marcina Partyki, Grzecha Piotrowskiego, Jarosława Chojnackiego, Bartosza Wielgosza.! Teksty Buszmana śpiewają Danuta Błażejczyk, Halina Frąckowiak, Joanna Lewandowska, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Dorota Osińska, Anna Samusionek, Damian Aleksander, Jarosław Jar Chojnacki, Mirosław Czyżykiewicz, Wojtek Gęsicki, Piotr Machalica, Szymon Podwin, czy Marcin Styczeń. Dotychczasowa dyskografia to 12 albumów z tekstami poety.

Projekt współfinansowany jest przez proboszcza miejsca i prezydenta miasta, przy współpracy z KDK. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!

  • Autor „Erraty do świata” w kościele św. Wojciecha

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:poeta,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.