Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20107) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Środa z kinem niezależnym

Dodano: 7.09.2018 11:19

Gdzie: CKiS - DK Oskard (sala studyjna)

Kiedy: 26 września, g. 18.00

 

Wraz z nadchodzącą jesienią wracamy do kina niezależnego. Każdy wielbiciel sztuki filmowej w jej nieoczywistym i niestandardowym wymiarze znajdzie dla siebie interesujące propozycje. Pierwszy w nowym sezonie seans z cyklu „Środa z kinem niezależnym” planowany jest na 26 września. O 18.00 w sali studyjnej kina Oskard pokażemy krótkie metraże dostrzeżone przez jury 64. OKFA - Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby w Koninie. W czerwcu br. grono pod przewodnictwem Krzysztofa Majchrzaka nagrodziło prace w kategoriach amatorskiej, niezależnej oraz studenckiej.

W programie:

„Między nami reż. Maciej Miller, dokument, 30’  GRAND PRIX w kategorii studenckiej
Para dwudziestolatków spodziewa się dziecka. Nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Do porodu pozostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów kluczowych dla całego ich życia.

„Bogdan i Róża” reż. Milena Dutkowska, fabuła, 15’, wyróżnienie honorowe
Bogdan i Róża są starym małżeństwem. Żyją razem, mieszkają w jednym pokoju i pracują na tej samej szkolnej stołówce, jednak ze sobą nie rozmawiają. Ich życie wypełnia milczenie oraz codzienne wzajemne złośliwości.

„Koncert w wulkanie” reż. Przemysław Wawrzyniak, dokument, 20’17’’, Nagroda w kategorii niezależnej
420 kg sprzętu, setki godzin prób i przygotowań, 3600 km odległości, dziesiątki godzin podróży… 19 sierpnia 2016 r. grupa Macieja Fortuny zagrała 120 metrów pod ziemią, w komorze magmowej wulkanu Thrihnukagigur na Islandii. Inspirowany polską muzyką ludową podziemny występ był pierwszym w historii koncertem jazzowym zagranym wewnątrz wulkanu. Film jest zapisem tej niezwykłej przygody.

„Pola” reż. Edyta Rembała, fabuła, 20’, wyróżnienie honorowe za zdjęcia
Matka dwóch małych dziewczynek decyduje się na odważny krok – wyjeżdża za granicę do pracy. Mimo wielu prób ojciec w żaden sposób nie potrafi dorównać przedsiębiorczej kobiecie. Starsza córka nie może się pogodzić z decyzją mamy – postanawia wyruszyć w swoją własna podróż, bez względu a konsekwencje.

„Mów mi Rico”, reż. Szymon Piegza, dokument, 6’37’’, Nagroda w kategorii amatorskiej
Ryszard „Rico” Kacysz  to według Polskiego Związku Piłki Nożnej najstarszy  czynnie grający piłkarz w Polsce. W młodości marzył o występach w Reprezentacji Polski, dziś marzy tylko, by jak najdłużej móc wychodzić na boisko.

„Raz, dwa, zero” reż. Anna Pawluczuk, dokument, 14’, wyróżnienie w kategorii studenckiej
Justyna ma 9 lat i trenuje wyczynowo gimnastykę artystyczną. Wie, że aby być najlepsza, musi pokonać wszystkie swoje słabości.

  • Środa z kinem niezależnym

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:film,   niezależni,   OKFA,   kino

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.