Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20089) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Konin to ma szczęście! Na skrzypcach zagra Janusz Wawrowski

Dodano: 10.09.2018 14:09

Kulturalne wydarzenie roku nie tylko w Koninie, ale w całej Wielkopolsce. 30 września Janusz Wawrowski zagra koncert na jedynych w Polsce skrzypcach Stradivariusa. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Warsaw Players.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Koninie. Na wydarzenie zaprasza prezydent Konina Józef Nowicki, a honorowym patronatem objął je biskup Wiesław Alojzy Mering. Wstęp wolny. 

Janusz Wawrowski, pochodzący z Konina wirtuoz skrzypiec od kilku miesięcy jest w posiadaniu historycznego instrumentu muzycznego, wykonanego przez Antonio Stradivariego. Skrzypce Stradivariusa, warte blisko 20 milionów złotych zakupił na aukcji anonimowy, polski biznesmen i przekazał je w użytkowanie właśnie Januszowi Wawrowskiemu.

Konin ma to szczęście, że skrzypek zagra w naszym mieście koncert na instrumencie, pochodzącym najprawdopodobniej z 1685 roku. Jego całkowitą oryginalność potwierdza kilka certyfikatów. To jedyne w kraju skrzypce tak wysokiej klasy. Ich dźwięk będzie można usłyszeć w Koninie już 30 września 2018 roku. To będzie wyjątkowy i niepowtarzalny koncert. Trzeba tam być. 

Stradivarius w Koninie 30.09.2018, godz. 16.00 Kościół św. Wojciecha w Koninie Wstęp wolny

 

 

  • Konin to ma szczęście! Na skrzypcach zagra Janusz Wawrowski

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stradivarius w Koninie,   Janusz Wawrowski,   skrzypce,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Skrzypce, nawet Stradivariusa nie każdy lubi, ale dla melomanów to zapewne prawdziwa uczta.
Dodano: 10.09.2018 15:42    Przez: ~K-n
Udawało się wam, bo nie jest żadną filozofią zaprosić Marylę Rodowicz, czy filharmoników lwowskich. Nie wytykałem baboli mniejszego płazu, ale tu – miarka się przebrała. Potrafiliście w czerwcu, trzy miesiące przed uruchomieniem sieci rozdmuchać autopromocyjny event w postaci "prezentacji" jakiegoś roweru miejskiego, (w kilkunastu miejscach kraju jeździ tego kilkaset - jeśli nie tysięcy - sztuk), a nie potraficie wykorzystać do promocji miasta UNIKATOWEGO Stradivariusa? Ponieważ jakoś zależy mi na miejscu, w którym żyję, powiem wprost - mam nadzieję, że po wyborach wrócicie do wyuczonych zawodów lub prac społecznie użytecznych...Pozostaję z należnym poważaniem.
Dodano: 11.09.2018 07:39    Przez: ~POST OTWARTY_12

KOMENTARZE

Skrzypce, nawet Stradivariusa nie każdy lubi, ale dla melomanów to zapewne prawdziwa uczta.
Dodano: 10.09.2018 15:42    Przez: ~K-n
Szanowny Panie Prezydencie! Pozwoliłem sobie na niniejszą formę publikacji poglądów, wierząc, że przyczynię się w ten sposób do tego, iż w przyszłości miasto reprezentowane przez swoich urzędników nie będzie angażować się w projekty, które urzędników tych przerastają.Opiszę otóż w jaki sposób spieprzyliście historyczny koncert Janusza Wawrowskiego - w nadziei, że w mieście pojawi się w końcu jakaś spójna polityka kulturalna godząca dwa cele – zaspokajanie potrzeb mieszkańców i promocję miasta.
Dodano: 11.09.2018 07:27    Przez: ~POST OTWARTY_1
W zdawkowym wpisie na FB, którym – notabene – "zdemaskowałem" wasze głęboko skrywane plany związane z tym koncertem (informując jako pierwszy o terminie) stwierdziłem, że będzie to wydarzenie dziesięciolecia. Pomyliłem się. Odwołuję to. Koncert podczas którego będzie można usłyszeć skrzypce Stradivariego to w Koninie artystyczne wydarzenie STULECIA.
Dodano: 11.09.2018 07:28    Przez: ~POST OTWARTY_2
Jestem przekonany, że w konińskim urzędzie nie ma nikogo, kto to rozumie. Nie dbam o to, że poziom niechęci wobec mnie po tych paru gorzkich słowach prawdy wzrośnie. Mam jednak nadzieję, że kolejna władza, jakakolwiek by ona nie była – pójdzie po rozum do głowy, a może i do kilku głów, których w Koninie nie brakuje, ale których nie chce się wam z wygodnictwa i konformizmu szukać i w takich sytuacjach nie straci rezonu i wykorzysta do cna potencjał głów rozumniejszych...
Dodano: 11.09.2018 07:28    Przez: ~POST OTWARTY_3
Wracając do koncertu. Przed II Wojną Światową mieliśmy w Polsce jedną z większych kolekcji wyrobów Stradivariusa. Grali na nich tytani naszej wiolinistyki. Podczas wojny ograbiono nas z tych zasobów. Teraz, staraniem konińskiego wirtuoza wraca do nas jeden z instrumentów. Tak na marginesie – borąc pod uwagę wartość tych skrzypiec – wierzę, że organizatorzy zadbali o należytą ochronę wydarzenia?
Dodano: 11.09.2018 07:29    Przez: ~POST OTWARTY_4
Niewtajemniczonym powiem – ceny tej klasy instrumentów zaczynają się od 6 mln $. I to nie dlatego, że inkrustowane są złotem i palisandrem... Zatem – pierwszy po wojnie Stradivarius przyjeżdża do Konina na jeden z pierwszych w Polsce koncertów – a w Wielkopolsce na koncert pierwszy. A wy – na trzy tygodnie przed TAKIM koncertem – zaczynacie jego promocję?Może się Pan obrazić śmiertelnie, ale jesteście dyletantami. A łagodniej – przekroczyliście próg swojej niekompetencji.
Dodano: 11.09.2018 07:29    Przez: ~POST OTWARTY_5
Jednym z dowodów jest lansowanie hasłem "Konin dla Niepodległej" koncertu anarchizujących szarpidrutów, w sytuacji, kiedy mecenas Stradivariusa zapłacił zań właśnie ze względu na stulecie, odzyskania państwowości. I to właśnie koncert Wawrowskiego powinien być najważniejszym wydarzeniem jubileuszowym. To o nim media - i to ogólnopolskie - powinny wiedzieć co najmniej miesiąc temu, bo dogadani byliście jeszcze wcześniej.
Dodano: 11.09.2018 07:30    Przez: ~POST OTWARTY_6
Zaproszenia powinny już dawno leżeć na biurkach osób, których przychylność miasto chciałoby sobie zjednać.Wojewoda, Marszałek, szefostwo najważniejszych mediów w wojwództwie, przedstawiciele środowiska kultury z Poznania, Kalisza, Gniezna, Piły itd. Duży biznes, hierarchowie kościoła z Poznania, Gniezna, Włocławka a może i Łodzi. Media na poziomie conajmniej wojewódzkim powinny rozdawać swoim odbiorcom zaproszenia z limitowanej puli.
Dodano: 11.09.2018 07:30    Przez: ~POST OTWARTY_7
Miejsca w dwóch pierwszych rzędach kościoła, w którym odbędzie się konert powinny być licytowane a dochód przeznaczony powinien zostać na cel zbożny, lub stypendium artystyczne. Rozmawiałem niedawno z Januszem Wawrowskim. Wiem, że będzie na inauguracji roku kulturalnego. Umówiliśmy się na wywiad dla mojej rozgłośni.
Dodano: 11.09.2018 07:31    Przez: ~POST OTWARTY_8
Byłem pierwszym dziennikarzem z Wielkopolski z własnej inicjatywy chcącym to wydarzenie – na ostatnią chwilę - nagłośnić, choć biorąc pod uwagę jego rangę – już miesiąc temu Janusz powinien na konferencji prasowej o tym opowiedzieć. Nie przyszło wam to do głowy. Nie macie pojęcia ani o kulturze ani o promocji. Wydaje się wam, że na miejskim fejzbuku wypromujecie imprezę?
Dodano: 11.09.2018 07:36    Przez: ~POST OTWARTY_9
Kościół św. Wojciecha regularnie na swoich (wspieranych przez miasto, za co – niezbyt niski, ale – ukłon z mojej strony) wydarzeniach muzycznych Anna Wysocka zapełnia bez trudu. Dlatego – promocja nadchodzącego koncertu w taki sposób, by pojawił się komplet publiczności – to żadna filozofia. Filozofią jest dostrzec i zrozumieć, że – najprawdopodoniej – mamy szansę być świadkami i uczestnikami wydarzenia epokowego, które powinno przejść do historii Konina.
Dodano: 11.09.2018 07:37    Przez: ~POST OTWARTY_10
Pochodzący stąd artysta, którego fantazja i wizja doprowadziła do tego, iż wraca do kraju legendarny instrument – raczej nieprędko z tym instrumentem tu wróci. Mogliście pokazać Konin jako miasto z potencjałem. Miasto, którym warto się zainteresować, bo tu – po raz pierwszy w Wielkopolsce można posłuchać Stradivariusa. Problem w tym, że konińscy urzędnicy żyją w Średniopolsce. Jest mi za was wstyd. Stradivarius pokazał, co potraficie.
Dodano: 11.09.2018 07:38    Przez: ~POST OTWARTY_11
Udawało się wam, bo nie jest żadną filozofią zaprosić Marylę Rodowicz, czy filharmoników lwowskich. Nie wytykałem baboli mniejszego płazu, ale tu – miarka się przebrała. Potrafiliście w czerwcu, trzy miesiące przed uruchomieniem sieci rozdmuchać autopromocyjny event w postaci "prezentacji" jakiegoś roweru miejskiego, (w kilkunastu miejscach kraju jeździ tego kilkaset - jeśli nie tysięcy - sztuk), a nie potraficie wykorzystać do promocji miasta UNIKATOWEGO Stradivariusa? Ponieważ jakoś zależy mi na miejscu, w którym żyję, powiem wprost - mam nadzieję, że po wyborach wrócicie do wyuczonych zawodów lub prac społecznie użytecznych...Pozostaję z należnym poważaniem.
Dodano: 11.09.2018 07:39    Przez: ~POST OTWARTY_12
Stare instrumenty, tak jak stare samochody, są w cenie, dlaczego np. stare kobiety nie zyskują na wartości ?
Dodano: 10.09.2018 16:59    Przez: ~Stary mężczyzna
Stare kobiety chociaż nie tracą na wartości, tak jak tacy starzy mężczyźni jak Ty
Dodano: 11.09.2018 07:19    Przez: ~Stara kobieta
Stare kobiety, to moherowe berety, wierne słuchaczki radia ma-ryja, zauroczone Rydzykiem.
Dodano: 12.09.2018 11:59    Przez: ~ojciec tadeusz
Jak można grać na skrzypcach kiedy w Polsce łamana jest konsTYtucJA?
Dodano: 11.09.2018 10:22    Przez: ~Anna G.
Cóż my na to możemy poradzić, kiedy opozycja bezczelnie łamie konstytucję, wychodzi na ulice, wszczyna awantury, tylko dlatego, że jej się nie podoba rząd legalnie wybrany przez społeczeństwo, przy urnach wyborczych, w demokratyczny sposób ? Obecna opozycja jest opozycją destrukcyjną i awanturniczą.
Dodano: 11.09.2018 16:30    Przez: ~Takie są fakty
To się wyprowadź. Już dawno powinnaś, jak ci nie pasuje.
Dodano: 18.09.2018 08:23    Przez: ~Heh
BRAK ? SZKOŁY WYTWARZANIA INSTRUMENTÓW W MIEŚCIE : ,,K'' ,TRANSMISJA ? . ....
Dodano: 11.09.2018 21:01    Przez: ~L
Autor tych kilku postów na dole ma 100% racji . TO wydarzenie powinno być w centrum uwagi i promocji jako koncert dla Niepodległej!!!! A nie czerwone przebrzmiałe emeryten grupen - Kobranocka czy Róże Jewropy ... Nawet tak unikalne wydarzenie jak Stradivarius w Koninie - Czerwone Prymitywy z SLD i PO z UM potrafią spierniczyć ...
Dodano: 12.09.2018 10:37    Przez: ~kyllgryll
Cóż jest wart człowiek nie wierzący w Boga ?
Dodano: 12.09.2018 12:01    Przez: ~Nic !
Z przyjemnością będę i posłucham koncertu :)
Dodano: 29.09.2018 08:01    Przez: ~:)
Na pewno będzie to miła niedziela
Dodano: 29.09.2018 08:01    Przez: ~:)

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.