Dzisiaj jest piątek 14 sierpnia 2020, imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16430) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 19oC
Jutropogoda
25 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na ... (0)Wirusowa Grupa Wsparcia odznaczona. Krzyże Zasługi ... (0)

Inauguracja Roku Kulturalnego

Dodano: 11.09.2018 08:36
Źródło: LM.pl

Gdzie: Aula PWSZ im. Jana A.P. Kaczmarka w Koninie

Kiedy: 21 września, godz. 18.00

wstęp na zaproszenia

Koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego uświetni Inaugurację Roku Kulturalnego 2018/2019 w Koninie. Święto osób związanych z instytucjami kulturalnymi w naszym mieście, twórców i animatorów odbędzie się 21 września o godz. 18.00 w Auli PWSZ im. Jana A.P. Kaczmarka w Koninie. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Konina, Józef Nowicki.

Inauguracja nowego roku kulturalnego będzie tradycyjnie okazją, by podziękować i uhonorować twórców, animatorów, osoby związane z instytucjami kulturalnymi, inspirujące i organizujące wydarzenia kulturalne w mieście. Prezydent Konina, Józef Nowicki, wręczy wyróżnionym nagrody oraz odznaki honorowe ,,Za Zasługi dla Miasta Konina”. Nie zabraknie podsumowania ubiegłego roku kulturalnego i planów na nowy 2018/2019 rok. Tradycyjnie Konińska Fundacja Kultury przeprowadzi kwestę na rzecz utalentowanych, młodych artystów z Konina.

Wydarzenie uświetni występ krakowskich artystów Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego. To będzie wyjątkowy koncert zatytułowany ,,Pasjans na dwóch”, w którym usłyszymy najpiękniejsze piosenki i znane przeboje, a wszystko okraszone pełnymi humoru anegdotami. Przyjaźniący się od lat artyści zabiorą konińską publiczność w niezwykły świat muzyki i krakowskich uliczek.

Grzegorz Turnau, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką „Znów Wędrujemy" będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. Współpracuje z wieloma artystami, jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do filmu Zakochany Anioł). Jego najbardziej znane utwory to m.in.: Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Pamięć, Bracka, To tu, to tam.

Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą, gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego piosenki: Kap. Kap, płyną łzy, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa czy Ale to już było dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska.

  • Inauguracja Roku Kulturalnego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

to jak zaprasza prezydent to czujemy sie zaproszeni do zobaczenia ps mam nadziej ze nas wpuscicie obywatele i mieszkancy konina :)
Dodano: 21.09.2018 07:26    Przez: ~mieszkancy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.