Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15684) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Dzieciaki w Centrum

Dodano: 26.09.2018 13:40
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum, KDK

Kiedy: 21 października, godz. 14.00

Bilety: film 10 zł, warsztaty 10 zł

Dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa – 21 października startuje nowy sezon ,,Dzieciaków w Centrum”. Projekt realizuje Koniński Dom Kultury, Kino Centrum i europejska sieć kin Europa Cinemas.

Rozpoczął się nowy sezon kulturalny a wraz z nim wystartował ulubiony przez wiele konińskich rodzin projekt ,,Dzieciaki w Centrum”. Raz w miesiącu proponujemy: dobre, europejskie kino, edukację filmową, zajęcia artystyczne i świetną zabawę w Konińskim Domu Kultury.

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie zaplanowaliśmy na niedzielę, 21 października. Najpierw rodzice wraz z dziećmi obejrzą film familijny, potem najmłodsi wezmą udział w warsztatach filmowo-artystycznych prowadzonych przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. W tym czasie rodzice wrócą do kina, by obejrzeć przygotowany dla nich film.

Tradycyjnie królować będzie kino europejskie. Przypomnijmy, że projekt ,,Dzieciaki w Centrum” KDK i Kino Centrum realizują wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

W niedzielę, 21 października zapraszamy dzieci i rodziców na film ,,Mała czarownica”. Film ma polską premierę dopiero 26 października, to znaczy, że widzowie Kina Centrum zobaczą go jako jedni z pierwszych w kraju.

Familijna komedia ,,Mała czarownica” (produkcja Niemcy i Szwajcaria) to opowieść o Czarownicy, która ma ,,zaledwie” 127 lat i wciąż jest zbyt młoda, by wziąć udział w corocznym Sabacie na Łysej Górze. Jednak nie przejmuje się tym i zakrada się na Łysą Górę, aby podejrzeć inne czarownice. Niestety zostaje odkryta i za karę musi w ciągu roku nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. Mała Czarownica nie jest zbyt chętna do nauki. Woli czarami pomagać dzieciom i chce się dowiedzieć co sprawia, że czarownica może być dobra. A taka wiedza może wstrząsnąć całym światem czarownic i zmienić go tak, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej.

Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. Rozmowy o filmach, ich powstawaniu oraz wartościach, jakie często ze sobą niosą, będą przeplatane zajęciami teatralnymi, plastycznymi i tanecznymi.

W czasie gdy dzieci będą na warsztatach, rodzice wrócą do sali kinowej i obejrzą francuski dramat ,,Jesień we Francji”. To historia nauczyciela, który pracuje w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Jego kraj jest rozdarty wojną, dlatego Abbas Mahadjir wraz z dwójką dzieci, opuszcza Afrykę w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 15 października.   

Dzieciaki w Centrum

21 października, niedziela

Godz. 14.00 – film familijny ,,Mała czarownica” (czas trwania 1 godz. 43 min)

Godz. 15.45 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci

Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Jesień we Francji” (czas trwania 1 godz. 40 min)

Bilety na film: niezależnie ile masz lat płacisz 10 zł
 

  • Dzieciaki w Centrum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.