Dzisiaj jest wtorek 19 lutego 2019, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21150) SPORT FORUM FIRMY (5295) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 5oC
Jutropogoda
6 / 6oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (1)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (9)

Dzieciaki w Centrum

Dodano: 26.09.2018 13:40
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum, KDK

Kiedy: 21 października, godz. 14.00

Bilety: film 10 zł, warsztaty 10 zł

Dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa – 21 października startuje nowy sezon ,,Dzieciaków w Centrum”. Projekt realizuje Koniński Dom Kultury, Kino Centrum i europejska sieć kin Europa Cinemas.

Rozpoczął się nowy sezon kulturalny a wraz z nim wystartował ulubiony przez wiele konińskich rodzin projekt ,,Dzieciaki w Centrum”. Raz w miesiącu proponujemy: dobre, europejskie kino, edukację filmową, zajęcia artystyczne i świetną zabawę w Konińskim Domu Kultury.

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie zaplanowaliśmy na niedzielę, 21 października. Najpierw rodzice wraz z dziećmi obejrzą film familijny, potem najmłodsi wezmą udział w warsztatach filmowo-artystycznych prowadzonych przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. W tym czasie rodzice wrócą do kina, by obejrzeć przygotowany dla nich film.

Tradycyjnie królować będzie kino europejskie. Przypomnijmy, że projekt ,,Dzieciaki w Centrum” KDK i Kino Centrum realizują wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

W niedzielę, 21 października zapraszamy dzieci i rodziców na film ,,Mała czarownica”. Film ma polską premierę dopiero 26 października, to znaczy, że widzowie Kina Centrum zobaczą go jako jedni z pierwszych w kraju.

Familijna komedia ,,Mała czarownica” (produkcja Niemcy i Szwajcaria) to opowieść o Czarownicy, która ma ,,zaledwie” 127 lat i wciąż jest zbyt młoda, by wziąć udział w corocznym Sabacie na Łysej Górze. Jednak nie przejmuje się tym i zakrada się na Łysą Górę, aby podejrzeć inne czarownice. Niestety zostaje odkryta i za karę musi w ciągu roku nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. Mała Czarownica nie jest zbyt chętna do nauki. Woli czarami pomagać dzieciom i chce się dowiedzieć co sprawia, że czarownica może być dobra. A taka wiedza może wstrząsnąć całym światem czarownic i zmienić go tak, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej.

Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. Rozmowy o filmach, ich powstawaniu oraz wartościach, jakie często ze sobą niosą, będą przeplatane zajęciami teatralnymi, plastycznymi i tanecznymi.

W czasie gdy dzieci będą na warsztatach, rodzice wrócą do sali kinowej i obejrzą francuski dramat ,,Jesień we Francji”. To historia nauczyciela, który pracuje w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Jego kraj jest rozdarty wojną, dlatego Abbas Mahadjir wraz z dwójką dzieci, opuszcza Afrykę w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 15 października.   

Dzieciaki w Centrum

21 października, niedziela

Godz. 14.00 – film familijny ,,Mała czarownica” (czas trwania 1 godz. 43 min)

Godz. 15.45 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci

Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Jesień we Francji” (czas trwania 1 godz. 40 min)

Bilety na film: niezależnie ile masz lat płacisz 10 zł
 

  • Dzieciaki w Centrum

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.