Dzisiaj jest wtorek 22 stycznia 2019, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21422) SPORT FORUM FIRMY (5279) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -4oC
Jutropogoda
-4 / -6oC
Pojutrzepogoda
-4 / -6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent w odwiedzinach u pierwszego koninianina ...Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (21)

Przepraszamy za niedogodności, próbujemy zmienić świat

Wystawa polskiej biżuterii patriotycznej

Dodano: 16.10.2018 11:43

Gdzie: Muzeum Okręgowe w Koninie

Kiedy: 09.11.2018 r., godz. 18.00

PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT

Wystawa polskiej biżuterii patriotycznej

 

Polska biżuteria patriotyczna – utrwalone w tradycji i narodowej wyobraźni  przedmioty opowiadające historię naszego kraju.  Wielokrotnie prezentowana, analizowana i omawiana; wydawałoby się, że już nic nowego nie da się o niej powiedzieć. Spróbujmy jednak.

We współczesnym, demokratycznym świecie funkcjonują tzw. społeczeństwa obywatelskie. To nienowe pojęcie oznacza społeczność zdolną do samoorganizacji i podejmowania oddolnych działań, bez potrzeby udziału instytucji państwowych, a niekiedy nawet wbrew nim. Świadomi obywatele aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i politycznym kraju oraz organizują się w celu poparcia określonych idei, solidarności z konkretnymi ludźmi i ich działaniami lub dla wyrażenia sprzeciwu wobec szczególnych wydarzeń, czy wręcz działań rządów.

Tytuł wystawy został zapożyczony właśnie od jednego z takich ruchów protestacyjnych. Hasło „PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT” (Sorry for the inconvenience we are trying to change the World) pojawiło się w Internecie najprawdopodobniej podczas fali demonstracji Occupy Wall Street rozpoczętych 17 września 2011 r. Protestowano  wtedy przeciwko korporacyjnej kontroli nad społeczeństwem, chciwości banków i ich nadmiernemu wpływowi na rządy, nierównościom społecznym i niesprawiedliwości. Spopularyzowane jako mem trafiło na ulice towarzysząc różnym manifestacjom na świecie.

Hasło to wydało się nam niezwykle trafne: w skrótowej formie, rzeczowo a przy tym z charakterystyczną dla memów celnością streszcza opowieść, którą zamierzamy Państwu przedstawić. Opowieść o społecznej aktywności, obywatelskim zaangażowaniu w sprawy i problemy kraju oraz świata, w którym przyszło nam żyć.

 

Wystawa jest czynna do 31.03.2019 r

  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT
  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT
  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT

autor: Monika Marciniak

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Muzeum Okręgowe,   muzeum,   Muzeum Okręgowe w Koninie,   wystawa,   biżuteria

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.