Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17908) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Przepraszamy za niedogodności, próbujemy zmienić świat

Wystawa polskiej biżuterii patriotycznej

Dodano: 16.10.2018 11:43

Gdzie: Muzeum Okręgowe w Koninie

Kiedy: 09.11.2018 r., godz. 18.00

PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT

Wystawa polskiej biżuterii patriotycznej

 

Polska biżuteria patriotyczna – utrwalone w tradycji i narodowej wyobraźni  przedmioty opowiadające historię naszego kraju.  Wielokrotnie prezentowana, analizowana i omawiana; wydawałoby się, że już nic nowego nie da się o niej powiedzieć. Spróbujmy jednak.

We współczesnym, demokratycznym świecie funkcjonują tzw. społeczeństwa obywatelskie. To nienowe pojęcie oznacza społeczność zdolną do samoorganizacji i podejmowania oddolnych działań, bez potrzeby udziału instytucji państwowych, a niekiedy nawet wbrew nim. Świadomi obywatele aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i politycznym kraju oraz organizują się w celu poparcia określonych idei, solidarności z konkretnymi ludźmi i ich działaniami lub dla wyrażenia sprzeciwu wobec szczególnych wydarzeń, czy wręcz działań rządów.

Tytuł wystawy został zapożyczony właśnie od jednego z takich ruchów protestacyjnych. Hasło „PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT” (Sorry for the inconvenience we are trying to change the World) pojawiło się w Internecie najprawdopodobniej podczas fali demonstracji Occupy Wall Street rozpoczętych 17 września 2011 r. Protestowano  wtedy przeciwko korporacyjnej kontroli nad społeczeństwem, chciwości banków i ich nadmiernemu wpływowi na rządy, nierównościom społecznym i niesprawiedliwości. Spopularyzowane jako mem trafiło na ulice towarzysząc różnym manifestacjom na świecie.

Hasło to wydało się nam niezwykle trafne: w skrótowej formie, rzeczowo a przy tym z charakterystyczną dla memów celnością streszcza opowieść, którą zamierzamy Państwu przedstawić. Opowieść o społecznej aktywności, obywatelskim zaangażowaniu w sprawy i problemy kraju oraz świata, w którym przyszło nam żyć.

 

Wystawa jest czynna do 31.03.2019 r

  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT
  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT
  • PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI, PRÓBUJEMY ZMIENIĆ ŚWIAT

autor: Monika Marciniak

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Muzeum Okręgowe,   muzeum,   Muzeum Okręgowe w Koninie,   wystawa,   biżuteria

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.