Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19385) SPORT FORUM FIRMY (5341) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (0)Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)

Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty

Dodano: 24.10.2018 12:46
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy: 28 listopada - 1 grudnia 

Bilety: pojedyncze: 10 zł, karnety: 10 i 25 zł

Pokazem specjalnym filmu „Zimna wojna” rozpocznie się 28. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY. W dniach 28 listopada – 1 grudnia w Kinie Centrum widzowie będą mogli obejrzeć sześć fabularnych debiutów reżyserskich; będą też pokazy specjalne uznanych twórców i jedna premiera.

Wprawdzie tegoroczne DEBIUTY zainauguruje obraz Pawła Pawlikowskiego (,,Zimna wojna", pokaz 28 listopada, godz. 20.00) uznanego już w świecie twórcy, ale rzeczywiste DEBIUTY zapowiadają się bardzo interesująco.

W czwartek (29 listopada) zapraszamy na przedpremierowy pokaz debiutu reżyserskiego Piotra Subbotko „Dziura w głowie”. Tego samego dnia w Kinie Centrum obejrzeć będzie można „Okna, okna” i porozmawiać z jego reżyserem Wojciechem Solarzem. A po południu pokaz obrazów: „Odnajdę cię” Beaty Dzianowicz i „Nina” Olgi Chajdas.

Równie ciekawie zapowiada się piątek (30 listopada). Na początek, przed południem, „Juliusz”, debiut Aleksandra Pietrzaka. Po nim specjalny pokaz (na prośbę widzów Kina Centrum) filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona.

Popołudniowe projekcje rozpoczniemy premierowym pokazem w Koninie filmu dokumentalnego „Wspomnienie to cicha nuta” w reżyserii Andrzeja Mosia. Ten film to historia życia i pracy Szymona Pawlickiego, aktora i działacza NSZZ Solidarność.

Na zakończenie filmowego dnia zaprezentujemy jeszcze jeden debiut: „53 wojny”, filmu za który Stowarzyszenie Filmowców Polskich przyznało Ewie Bukowskiej nagrodę im. Janusza „Kuby” Morgensterna „Perspektywa” dla debiutującego „reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość”.
  
– Dla młodego twórcy debiut jest często nie tylko wstępem do zawodu reżysera, ale też swoistą deklaracją, co go w kinie interesuje, jakie są jego ambicje i jak wysoko ustawia sobie poprzeczkę – twierdzi Andrzej Moś, szef programowy DEBIUTÓW. – Czy ich nazwiska z czasem staną się bardziej rozpoznawalne dla widzów, czy wejdą na stałe na karty historii polskiej kinematografii? Trudno przesądzić, ale śledząc historię DEBIUTÓW, znajdujemy na to liczne dowody. Mam nadzieję, że każdy z widzów tegorocznego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY znajdzie coś dla siebie i weźmie udział w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Debiut. Bo to, co najbardziej cieszy filmowców, szczególnie będących na początku drogi twórczej, to uznanie widzów.

Ostatniego dnia 28. DEBIUTÓW (sobota, 1 grudnia) jeszcze raz odbędzie się projekcja „Kamerdynera”, a na koniec, już po ogłoszeniu Plebiscytu Publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, połączony ze spotkaniem z aktorką Aleksandrą Konieczną.

Karnety i bilety na 28. DEBIUTY w sprzedaży w kasie Kina Centrum od połowy listopada. Bilety na pojedyncze seanse 10 zł, karnety: 10 i 25 zł.
 

28. PRZEGLAD POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH DEBIUTY
28 LISTOPADA – 1 GRUDNIA


Środa 28 listopada

20.00 – Zimna wojna 84’ pokaz specjalny reż. Paweł Pawlikowski

Czwartek 29 listopada

9.00 – Dziura w głowie 93’ debiut, przedpremiera reż. Piotr Subbotko
11.00 – Okna, okna 62’ debiut, reż. Wojciech Solarz
po projekcji filmu spotkanie z reżyserem

18.00 – Odnajdę cię 83’ debiut, reż. Beata Dzianowicz
19.30 – Nina 129’ debiut, reż. Olga Chajdas

Piątek 30 listopada

8.30 – Juliusz 97’ debiut, reż. Aleksander Pietrzak
10.30 – Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon

18.00 – Wspomnienie to cicha nuta 56’, premiera reż. Andrzej Moś
20.30 – 53 wojny 82’ debiut, reż. Ewa Bukowska

Sobota 1 grudnia

16.30 - Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon
19.30 - zakończenie PPFF Debiuty, ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu Jak pies z kotem w reż. Janusza Kondratiuka, spotkanie z aktorką Aleksandrą Konieczną 
   • Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.