Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17681) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (2)

Rock z Mikołajem

Dodano: 13.11.2018 13:29
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 7 grudnia, godz. 9.00, 12.00

Potrzebujemy poczucia presji słuchaczy, musimy być przekonani, że muzyka rockowa jest im rzeczywiście potrzebna. Dlatego przynajmniej w tym roku zmieniamy formułę Rocka z Mikołajem – mówi Robert Glapa, organizator corocznego rockowego grania, które odbędzie się 7 grudnia 2018.

Ta impreza wrosła w pejzaż muzyczny miasta. Wiadomo było, że jeśli zbliża się początek grudnia, to czas przygotować się na rockowe święto. Nawet nazwa się przyjęła; początkowo traktowana jak sceniczny dowcip, z czasem stała się rozpoznawalnym muzycznym hasłem, niosącym konkretny przekaz. Tak było przez minione 22 lata. Dzisiaj też pojawiają się pytania: kto, kiedy będzie koncertował i czy już można zgłaszać się do udziału w Lidze Muzycznej. Przyzwyczailiśmy się bowiem, organizatorzy i widzowie, że Rockowi z Mikołajem towarzyszyły zajęcia profilaktyczne z zakresu wszelkich uzależnień, skierowane do najmłodszej, szkolnej widowni, że była Liga Muzyczna, w czasie której rywalizowały młode zespoły rockowe i że wreszcie był koncert uznanej gwiazdy rockowej sceny.

– Tegoroczna 23. edycja Rocka z Mikołajem będzie zdecydowanie skromniejsza – zapowiada Robert Glapa. – Zawieszamy, przynajmniej w tym roku, Ligę Muzyczną, nie będzie także rockowego koncertu gwiazdy. W tym roku odbędą się tylko warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tradycyjnie zajęcia poprowadzi Andrzej Piasecki, muzycznie „oprawi” je zespół Telephatia.

Andrzej Piasecki jest muzykiem rockowym, liderem Telepathii. Kiedy mówi o skutkach nadużywania alkoholu i narkotyków, wie dokładnie, o czym mówi. Dlatego jest autentyczny, wiarygodny. Nie musi ściemniać, prawić komunałów. Jego przekaz jest klarowny, zrozumiały. Na scenie potrafi zademonstrować, wykorzystując niekonwencjonalne metody, jak zachowuje się dorosły człowiek uzależniony, a także – wciągając do udziału młodych widzów – co potrafi „wyprawiać”, a lepiej mówiąc – czego nie potrafi zrobić młody człowiek w wieku szkolnym używający (nadużywający) alkoholu czy innych używek.

Muzyczne warsztaty-koncerty z profilaktyki uzależnień odbędą się w Konińskim Domu Kultury 7 grudnia o godz. 9.00 i 12.00. To będą koncerty dla szkolnych grup zorganizowanych.

   • Rock z Mikołajem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK,   Rock z Mikołajem,   kultura w Koninie

KOMENTARZE

przykre ;(
Dodano: 30.11.2018 19:45    Przez: ~realll
po wyborach wiec juz nie trzeba z kultura nic robicOdnawiamy Konin czy jak im tam bylo, ten brodacz, ja rozumie ze was nigdy na koncertach itd nie ma ale moze poza tulipanami tez cos mozcie zrobic dla miasta poza pokazywaniem sie na targu i przed rosmanami
Dodano: 06.12.2018 15:39    Przez: ~Gdzie jest ten odnowiony kon

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.