Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyHumanDOC otwórz oczy

HumanDOC otwórz oczy

CKiS DK Oskard

Dodano: , Żródło: DK Oskard
KINO OSKARD ALEJE 1 MAJA
Film dokumentalny
HumanDOC otwórz oczy

Gdzie:CKiS DK Oskard
Kiedy: 8,9 grudnia, godz. 20.00; 17.00; 18.45

HumanDOC otwórz oczy

IX Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. W ramach projektu w kinie Oskard widzowie zobaczą trzy filmy.
IX HumanDOC odbędzie się w  Warszawie między 30 listopada a 2 grudnia. Po wydarzeniach w stolicy Festiwal ruszy w trasę, by zaprezentować filmy publiczności w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym w Koninie.
Naszą misją jest poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa. Przyświeca nam idea zwiększania wiedzy o otaczającym nas świecie, bo tylko wiedząc więcej, jesteśmy w stanie realnie działać- mówią organizatorzy Festiwalu.
Konińska odsłona festiwalu odbędzie się 8 i 9 grudnia w sali studyjnej kina Oskard. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.

8.12- 20.00
The Human Element
REŻYSER: MATTHEW TESTA
ROK PRODUKCJI: 2018
KRAJ PRODUKCJI: USA, Islandia
CZAS TRWANIA: 78 min.

THE HUMAN ELEMENT ze współczuciem przedstawia Amerykanów, którzy są na linii frontu w walce ze zmianami klimatycznymi oraz inspiruje do ponownej analizy naszej relacji z naturą.
My, ludzie jesteśmy siłą natury. Tym samym, nasze aktywności wpływają na fundamentalne elementy życia – ziemię, powietrze, wodę i ogień – te żywioły z kolei zmieniają życie człowieka. W tym absorbującym i bogatym w piękne obrazy dramacie, gdzie sztuka miesza się z nauką, podążamy ścieżką słynnego fotografa środowiskowego James’a Balog’a, podczas gdy bada on pożary, huragany, podnoszenie się poziomu wód, społeczność górników zmagającą się z rzeczywistością i zmieniający się skład powietrza.

Reżyser Matthew Testa od 20 lat tworzy filmy dokumentalne i pracuje w telewizji, często skupiając się na środowisku, sprawiedliwości społecznej i wzajemnym oddziaływaniem ludzi i natury. Wcześniejsze filmy i odznaczenia Testy to m. in. FREEDOM! THE MOVIE, SNAKE SALVATION (National Geographic), WHALE WARS (Animal Planet), STORM CHASERS (Discovery) i THE FIRST 48 (A&E). Jego pierwszym filmem wyprodukowanym przez ITVS był dokument o środowisku, THE BUFFALO WAR, który otrzymał 9 nagród na różnych festiwalach.
 

9.12- 17.00
Aleppo’s Fall

REŻYSER: Nizam Najar
ROK PRODUKCJI: 2017
KRAJ PRODUKCJI: Norwegia
CZAS TRWANIA: 85 min.

Kiedy Arabska Wiosna pojawiła się w Syrii, powstanie skandowało slogany o wolności, godności i oddziaływaniu. Dla syryjskiego/norweskiego reżysera Nizam’a Najar było to jak najbardziej legalne wydarzenie.
Kto mógłby się temu sprzeciwić? Kto mógłby sprzeciwić się usunięcia Assada od władzy? Zaiste, szlachetnej sprawie. Demonstracje pokojowe spotkały się z aktami agresji, co zaskutkowało kilkoma latami wojny domowej, co zablokowało bunt.Nizam wraca do Aleppo, gdzie się urodził, aby sprawdzić dlaczego rebelianci nadal nie wygrali wojny.

Z wykształceniem filmowym i dziennikarskim Nizam Najar wyprodukował przekonujący debiut DIARY
FROM THE REVOLUTION, który miał premierę na CPH:DOX 2012. Zamieszkały w Oslo, Nizam ma pochodzenie libijskie i syryjskie, a film przedstawia losy lidera rebeliantów Haj Siddiq podczas powstania, które doprowadziło do upadku Kaddafiego. W THE FALL OF ALEPPO Nizam znalazł odważną ekipę produkcyjną w Aleppo i kontynuuje ścisłą współpracę z doświadczonymi nagradzanym montażystą Torkel Gjørv.

https://vimeo.com/242356566

9.12- 18.45
When Lambs Become Lions
REŻYSER: Jon Kasbe
 ROK PRODUKCJI: 2018
KRAJ PRODUKCJI: USA
CZAS TRWANIA: 79 min.

Co roku w Afryce ginie od 20 do 30 TYSIĘCY słoni. Giną bo, choć od lat istnieje oficjalny zakaz handlu kością słoniową, kłusownicy wciąż znajdują kupców. Do walki o ratunek słoni stają strażnicy kenijskiej sawanny, jak Asan, który z karabinem w ręku wędruje razem ze stadem strzegąc go dzień i noc. Razem z nim, uzbrojony w kamerę, wędrował reżyser Jon Kasbe. W ciągu trzech lat pracy nad dokumentem Kasbe uchwycił przełomowe momenty w życiu rangera. Zmagania, między koniecznością obrony natury a koniecznością utrzymania rodziny. Pokazał motywacje kłusowników. Pokazał ludzi ryzykujących życie by ocalić własne rodziny. Czy ich usprawiedliwia? Czy my mamy prawo ich osądzać?

www: http://www.whenlambs.com/

HumanDOC otwórz oczy
Czytaj więcej na temat:ckis konin, dk oskard, kino oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole