Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18512) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Premiera filmu ,,Wspomnienie to cicha nuta"

Dodano: 26.11.2018 13:50
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy: 30 listopada, godz. 18.00

Wstęp wolny

Konińska premiera filmu ,,Wspomnienie to cicha nuta" w reżyserii Andrzeja Mosia, w piątek, 30 listopada o 18.00 w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury. 

Bohaterem filmu jest Szymon Pawlicki, koninianin, aktor, uczestnik strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej w 1980 r., aktywny działacz NSZZ „Solidarność”. Szymon Pawlicki to barwna postać wierna dwóm małym ojczyznom, Koninowi i Trójmiastu oraz dwóm wielkim sprawom, teatrowi i działalności społecznej. Film powstawał w latach 2008-2018, a zdjęcia zrealizowano w Koninie, Ślesinie, Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu.
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Moś. Zdjęcia: Wojciech Ostrowski, Andrzej Moś, Maciej Jagielski. Muzyka: Krystian Weber. Montaż: Waldemar Płocharski. Produkcja: Video Studio Gdańsk. Koprodukcja: Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Konin. Produkcję dofinansowali: Solar Co. SA, Powiat Koniński, Miasto i Gmina Ślesin, ZASP, Konińska Fundacja Kultury.

Czas dokumentu 56' 

Andrzej Moś – kierownik produkcji, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Absolwent Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV w PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Prawa UAM w Poznaniu. Stypendysta w Statnes Film Sentral w Oslo. W latach 1977-1980 pracował w PRF „Zespoły Filmowe” jako asystent kierownika produkcji i kierownik planu przy produkcji filmów fabularnych, m.in. „Zapach ziemi”, „Test pilota Pirxa”, „Zielone lata”. Dziennikarz tygodnika „Przegląd Koniński”, zwolniony z redakcji w 1982 roku po weryfikacji dziennikarzy. Od 1981 r. kierownik Działu Fotografii i Filmu w WDK w Koninie, a następnie instruktor ds. filmu w Konińskim Domu Kultury, opiekun artystyczny Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza”. Od 1985r. szef programowy Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. Współredaktor wydanych w Koninie pod redakcją prof. Marka Hendrykowskiego książek: „Andrzej Kondratiuk – artysta osobny” i „Debiuty polskiego kina”.
Jest m.in. scenarzystą, reżyserem i autorem zdjęć filmów dokumentalnych: „Kameduli z Bieniszewa” (1988), „Moja Atlantyda” (1995), „Antoni Serbeński – wiosna, maj…” (2007), „Stanisław Czernik. Pisarz autentyczny” (2013), „Filmowa kronika MUZY” (2013), „Harcerzem zawsze” (2015), „Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980-1981” (2016) oraz zdjęć do filmów Zdzisława Siwika: „Spotkanie”, „Tajne stowarzyszenie abstynentów” i „Światła domu” Zenony Cyplik-Olejniczak.  Otrzymał II Nagrodę w kategorii filmy dokumentalne za „Antoni Serbeński…” na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny” w Częstochowie (2008) oraz wyróżnienia za „Moja Atlantyda” na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy” w Lublinie (2004) i za „Harcerzem zawsze” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Warszawie (2016).  • Premiera filmu ,,Wspomnienie to cicha nuta"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.