Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21029) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 4oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin pokonał w sparingu ćwierćfinalistę Lig ... (2)Bądźmy lokalni. Miasto zachęca do zostawienia 1% w ... (17)

Debata oksfordzka w KDK

Dodano: 23.01.2019 09:06
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 30 stycznia, godz. 18.00

Debata otwarta dla publiczności

Akademia Filmowa ,,Otwórz oczy!”, Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Koninie zapraszają na debatę oksfordzką. Temat: Media społecznościowe niszczą romantyczną miłość. Debata odbędzie się 30 stycznia w Konińskim Domu Kultury o 18.00 i jest otwarta dla publiczności. Wydarzenie objął patronatem Prezydent Miasta Konina.

Młodym, kreatywnym adwersarzom z II LO w Koninie i II LO w Poznaniu towarzyszyć będą uznane autorytety. Wśród nich psycholog dr Lucyna Kirwil i językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, autorzy wspólnie napisanej książki o miłości w języku pt. Pokochawszy.

- Temat debaty ,,Media społecznościowe niszczą romantyczną miłość” doskonale wpisuje się w problem dotyczący naszej współczesności i nowych sposobów komunikowania się w przestrzeni wirtualnej. Podejmuje też temat niezwykle ważny w naszym życiu – budowania relacji międzyludzkich. Otwórzmy więc oczy na drugiego człowieka, uczmy się z nim komunikować! – zachęca Katarzyna Kubacka – Seweryn, Akademia Filmowa ,,Otwórz oczy!”, organizatorka debaty.

Wydarzenie jest kontynuacją Przestrzeni Inspiracji, 4. edycji projektu realizowanego w 2018 r. we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Debatę będzie prowadził Grzegorz Nawrocki, absolwent International Studies Centre Uniwersytetu Cambridge. Jest dwukrotnym laureatem stypendium British Chevening Scholarship przyznawanym przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także stypendystą programu „Leader in Civil Society” Instytutu Roberta Schumana w Budapeszcie. Ukończył międzynarodowe staże m.in. w BBC i ITN w Londynie i Manchesterze (IRN Newsroom, „North-West Tonight”). Od 2000 roku pracował w TVP 1 jako dziennikarz i prowadzący programy publicystyczne. Pracował również jako dziennikarz w Kopenhadze w stałej współpracy z newsroomem obsługującym duński Parlament (Folketinget). Wydawca i prowadzący cykl ZDERZENIA - Debaty Oxfordzkie w Teatrze Polskim w Warszawie we współpracy telewizją ONET.PL, a także cyklu publicznych debat społeczno-politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Czym jest DEBATA OKSFORDZKA?

To jeden z formatów prowadzenia debaty publicznej. Toczy się wokół wcześniej określonej tezy między jej obrońcami, a stroną próbującą ją podważyć. To sztuka prowadzenia dyskusji, wypowiadania się i pokonania argumentów przeciwnika. 

Kto ma władzę nad słowem - ten ma władzę nad tłumami. Umiejętności retoryczne są potężnym instrumentem, z którego  można korzystać nie tylko w polityce, ale praktycznie w każdej dziedzinie życia. Wiedzieli o tym już greccy sofiści, którzy uczyli sztuki retorycznej jako przygotowania do życia publicznego.  Przekonuje się o tym każdy, kto osobiście styka się z sytuacją wystąpienia publicznego: w szkole, na zebraniu, w pracy, na egzaminie, podczas rozmowy o pracę, negocjacji finansowych, w kampaniach wyborczych, akcjach społecznych. 

Wiedzą to też współcześni liderzy, którzy regularnie uczą się sztuki argumentacji, przemawiania, obrony argumentów. Najbardziej znaną formą nauki umiejętności retorycznych są debaty, jakie odbywają się w Oxford i Cambridge Union Society - najbardziej znanych stowarzyszeniach debatanckich na świecie.  Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad rozwojem swoich umiejętności retorycznych w oparciu o model debaty oksfordzkiej. Będziemy szukać argumentów, konstruować wystąpienia, wymyślać metafory, przewidywać możliwe manipulacje. A na końcu pokażemy prawdziwą debatę  z zaproszonymi gośćmi i publicznością.   • Debata oksfordzka w KDK

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.