Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18062) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dane odnośnie wirusa na terenie Konina i powiatu k ... (0)Licheń. Wstąpił do kościoła w wigilię Zesłania Duc ... (4)

Debata oksfordzka w KDK

Dodano: 23.01.2019 09:06
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 30 stycznia, godz. 18.00

Debata otwarta dla publiczności

Akademia Filmowa ,,Otwórz oczy!”, Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Koninie zapraszają na debatę oksfordzką. Temat: Media społecznościowe niszczą romantyczną miłość. Debata odbędzie się 30 stycznia w Konińskim Domu Kultury o 18.00 i jest otwarta dla publiczności. Wydarzenie objął patronatem Prezydent Miasta Konina.

Młodym, kreatywnym adwersarzom z II LO w Koninie i II LO w Poznaniu towarzyszyć będą uznane autorytety. Wśród nich psycholog dr Lucyna Kirwil i językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, autorzy wspólnie napisanej książki o miłości w języku pt. Pokochawszy.

- Temat debaty ,,Media społecznościowe niszczą romantyczną miłość” doskonale wpisuje się w problem dotyczący naszej współczesności i nowych sposobów komunikowania się w przestrzeni wirtualnej. Podejmuje też temat niezwykle ważny w naszym życiu – budowania relacji międzyludzkich. Otwórzmy więc oczy na drugiego człowieka, uczmy się z nim komunikować! – zachęca Katarzyna Kubacka – Seweryn, Akademia Filmowa ,,Otwórz oczy!”, organizatorka debaty.

Wydarzenie jest kontynuacją Przestrzeni Inspiracji, 4. edycji projektu realizowanego w 2018 r. we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Debatę będzie prowadził Grzegorz Nawrocki, absolwent International Studies Centre Uniwersytetu Cambridge. Jest dwukrotnym laureatem stypendium British Chevening Scholarship przyznawanym przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także stypendystą programu „Leader in Civil Society” Instytutu Roberta Schumana w Budapeszcie. Ukończył międzynarodowe staże m.in. w BBC i ITN w Londynie i Manchesterze (IRN Newsroom, „North-West Tonight”). Od 2000 roku pracował w TVP 1 jako dziennikarz i prowadzący programy publicystyczne. Pracował również jako dziennikarz w Kopenhadze w stałej współpracy z newsroomem obsługującym duński Parlament (Folketinget). Wydawca i prowadzący cykl ZDERZENIA - Debaty Oxfordzkie w Teatrze Polskim w Warszawie we współpracy telewizją ONET.PL, a także cyklu publicznych debat społeczno-politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Czym jest DEBATA OKSFORDZKA?

To jeden z formatów prowadzenia debaty publicznej. Toczy się wokół wcześniej określonej tezy między jej obrońcami, a stroną próbującą ją podważyć. To sztuka prowadzenia dyskusji, wypowiadania się i pokonania argumentów przeciwnika. 

Kto ma władzę nad słowem - ten ma władzę nad tłumami. Umiejętności retoryczne są potężnym instrumentem, z którego  można korzystać nie tylko w polityce, ale praktycznie w każdej dziedzinie życia. Wiedzieli o tym już greccy sofiści, którzy uczyli sztuki retorycznej jako przygotowania do życia publicznego.  Przekonuje się o tym każdy, kto osobiście styka się z sytuacją wystąpienia publicznego: w szkole, na zebraniu, w pracy, na egzaminie, podczas rozmowy o pracę, negocjacji finansowych, w kampaniach wyborczych, akcjach społecznych. 

Wiedzą to też współcześni liderzy, którzy regularnie uczą się sztuki argumentacji, przemawiania, obrony argumentów. Najbardziej znaną formą nauki umiejętności retorycznych są debaty, jakie odbywają się w Oxford i Cambridge Union Society - najbardziej znanych stowarzyszeniach debatanckich na świecie.  Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad rozwojem swoich umiejętności retorycznych w oparciu o model debaty oksfordzkiej. Będziemy szukać argumentów, konstruować wystąpienia, wymyślać metafory, przewidywać możliwe manipulacje. A na końcu pokażemy prawdziwą debatę  z zaproszonymi gośćmi i publicznością.   • Debata oksfordzka w KDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.