Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 40. MDFPiT Konin 2019

Dodano: 13.02.2019 14:22
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 28 lutego - 3 marca 2019

Szczegóły: festiwaldzieciecy.pl

28 lutego w Konińskim Domu Kultury rozpoczną się kwalifikacje wokalistów do jubileuszowego 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019.

W czasie czterodniowych kwalifikacji (28 lutego – 3 marca 2019) swój talent i umiejętności zaprezentuje na scenie Konińskiego Domu Kultury 456 młodych wokalistów w wieku do 16 lat (wśród nich 34 zespoły wokalne). Najmłodsi mają po 4 lata. Największą grupę stanowić będą najstarsi (14-16 lat) wokaliści – 165 solistów. Repertuar prezentowany przez wokalistów zapowiada się bardzo różnorodnie; przeważać będzie rodzima twórczość kompozytorska, choć, jak co roku, zabrzmi sporo przebojów anglojęzycznych, pojawią się  również francuskie, włoskie, rosyjskie, niemieckie. Zjadą się do Konina ze wszystkich stron kraju.

O tym, kto z nich zakwalifikuje się do 40. Festiwalu, zadecyduje jury, w którym pracować będą znakomici artyści: Beata Przybytek i Wojciech Myrczek – wokaliści i pedagodzy z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Jerzy Petersburski – pianista, kompozytor, zawodowo związany z TVP, Paweł Zielak – muzyk-saksofonista, aranżer i kompozytor z Konina, sekretarzem jury będzie Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego w KDK. Jurorzy ocenią także prezentacje nadesłane przez wykonawców zagranicznych. Na stronie www.festiwaldzieciecy.pl publikujemy program i kolejność prezentacji.

Za miesiąc odbędą się kwalifikacje zespołów tanecznych. A 5 czerwca zabrzmi tradycyjnie „koziołkowy” sygnał, otwierający największą, nie tylko w Polsce, dziecięcą imprezę artystyczną – 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Laureatów 40. Festiwalu poznamy w czasie koncertu galowego 9 czerwca. – Za wszystkich prezentujących się na scenie trzymać będziemy kciuki, szczególnie mocno za tych, którzy w Koninie zaprezentują się po raz pierwszy – mówi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK i dyrektor festiwalu. – Życzymy Wam wiary w siebie i sukcesów. Zachwyćcie nas Waszymi talentami. Oczarujcie jury, złożone z niezwykłych osobowości świata kultury.

  • Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 40. MDFPiT Konin 2019

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.