Dzisiaj jest poniedziałek 22 lipca 2019, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18963) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
17 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Matuszak w 1/32 finału mistrzostw świata. Przegrał ... (0)Konin. Seans i warsztaty filmowe na koniec Festiwa ... (0)

Wielkopolskie Porównania Filmowe w KDK

Dodano: 25.02.2019 13:16
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 6 kwietnia 2019

Termin dostarczania filmów: 24 marca

Kolejne Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! 2019 odbędą się 6 kwietnia w Konińskim Domu Kultury. Porównania są przeglądem wielkopolskiej nieprofesjonalnej twórczości filmowej – imprezą otwartą dla miłośników kina i nieprofesjonalnych twórców filmowych.                                                                           

Ich organizatorem są Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, które współpracując z Konińskim Domem Kultury w Koninie, stwarzają możliwość twórcom nieprofesjonalnym pokazania swoich najnowszych produkcji oraz zgłoszenia ponownie filmów niezakwalifikowanych w ubiegłym roku. Wielkopolskie Porównania Filmowe „Odbywają się w formie warsztatowej analizy operatorsko-reżyserskiej prowadzonej przez jurorów – profesjonalnych twórców filmowych, poprzedzonej projekcją danego filmu”. Tym razem, informuje Janusz Piwowarski z CK Zamek: – Życzliwej analizy warsztatowej dokona reżyser i operator Petro Aleksowski (zdjęcia do filmów m.in. Patryka Vegi) oraz Filip Kovcin, reżyser, montażysta, superwizor postprodukcji, wydawca i dziennikarz kwartalnika FilmPRO.

Dla najciekawszych propozycji filmowych organizatorzy przewidzieli finansowe Nagrody Główne. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jedną z głównych nagród Wielkopolskich Porównań Filmowych otrzymali Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa z AKF Muza w Koninie za film „Republika Gosławicka”. Dwa lata wcześniej ich film „To był piękny zakład” został przyjęty do analizy, a zespół realizatorów (powiększony o Jakuba Ratajczaka i Pawła Michalskiego) nagrodzono książkami. Opiekunem merytorycznym i artystycznym młodych twórców był Andrzej Moś, filmowiec, animator AKF Muza i instruktor ds. filmu w Konińskim Domu Kultury, z którym też można się kontaktować w sprawie tegorocznych Wielkopolskich Porównań Filmowych (Konin, pl. Niepodległości  1, tel. centr. KDK  63/211 31 33 w. 33).

Tegoroczne Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! 2019 zaplanowano na 6 kwietnia 2019, ale ostateczny termin dostarczenia filmów to 24 marca. Szczegółowy Regulamin WPF – Warsztat! 2019 wraz z kartę zgłoszeniową znaleźć można na:

https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/film/filmwielkopolskie-porownania-filmowe/wielkopolskie-porownania-filmowe-2019/

 

  • Wielkopolskie Porównania Filmowe w KDK

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.