Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End

Dodano: 26.02.2019 13:41
Źródło: LM.pl

Gdzie: Strefa K w KDK

Kiedy: 23 marca, godz. 18.00

wstęp wolny

Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End jest jedyną imprezą kinową w Polsce, do której filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Kilka z filmów tego wrocławskiego festiwalu 23 marca zobaczymy w Konińskim Domu Kultury.

Filmy kwalifikowane na Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych są, jak informuje Jacek Mądry, współorganizator imprezy, „zarówno fabularne, jak i dokumentalne, profesjonalne, studenckie, amatorskie, a także niezależne. Warunek jest jeden: muszą być optymistyczne!”. Szesnasta edycja tego festiwalu odbyła się od 17 do 20 października 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej; zaprezentowanych zostało 48 produkcji filmowych, w tym 44 znalazło się w konkursie. Kilka z nich, w tym nagrodzone, zostaną pokazane 23 marca br. w Strefie K Konińskiego Domu Kultury (początek projekcji o godz. 18.00). Zobaczymy:

- „Wełniaki” (10’) – animacja, reż. Joanna Polak, nagroda w kategorii: animacja.

- „Niebo bez gwiazd” (52’) – reż. Katarzyna Dąbkowska- Kułacz, dokument, Nagroda  Publiczności. Poruszająca historia miłości pomiędzy ojcem, któremu z powodu choroby pozostało kilka procent widzenia, a jego 7-letnim synem, który staje się jego przewodnikiem, jego oczami. To co syn ogląda po raz pierwszy w życiu, jego ojciec ogląda prawdopodobnie po raz ostatni. Jednak mimo dramatu bohaterowie czerpią z życia to co najpiękniejsze: miłość.

- „Przerwana misja” (50’) – reż. Petro Aleksowski,  Nagroda w kategorii: dokument niezależny. Pierwszy polski film dokumentalny, który pokazuje misje wojskową w Afganistanie przez pryzmat poszkodowanych i rannych żołnierzy. Głównymi bohaterami filmu są czterej młodzi mężczyźni, dla których marzeniem życia była armia, a sprawdzianem odwagi i umiejętności żołnierskich wyjazd na misję. Po powrocie do kraju okazuje się, jak wielką cenę przyszło im zapłacić za swoje marzenia. Film jest bogato ilustrowany oryginalnymi, wstrząsającymi ujęciami nakręconymi przez żołnierzy na polu bitwy.

- „Lato” (40’) –  reż. Aleksandra Mazoń,  niezależny film fabularny nagrodzony Grand Prix 16. HAPY END. Wyjątkowy debiut reżyserski aktorki Aleksandry Mahoń opowiada o młodej kobiecie obdarzonej niezwykłym talentem plastycznym, ale dotkniętej poważna chorobą. W tym filmie o dojrzewaniu padają ważne pytania: czy w życiu wszystko jest czarne albo białe, jak długa jest droga od miłości do nienawiści? W rolach głównych: Agata Obłąkowska, Robert Gonera.

Przy tej okazji dodajmy, że Robert Gonera otrzymał także Nagrodę Honorową Festiwalu – „Złote Ryby”, przyznawaną osobom lub instytucjom, które wspierają polskie kino niezależne. Aktor od lat wspiera filmowców młodego pokolenia. Zagrał m.in. w filmach: „Głośniej od bomb” (2001) reż. Przemysław Wojcieszek, „Krew z nosa” (2004) reż. Dominik Matwiejczyk, „Wieża” (2005) debiut reżyserski Agnieszki Trzos, „Homo Father” (2005) reż. Piotr Matwiejczyk, a w ostatnim czasie wystąpił również w filmie fabularnym wrocławianki, Aleksandry Mazoń, zatytułowanym „Lato”, który wygrał ubiegłoroczny konkurs.

 

  • Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.