Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22405) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (61)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Thriller polityczny pod tytułem "Harib” i spotkanie z autorem

Dodano: 12.03.2019 13:39

Gdzie: Słupca, sala MDK

Kiedy: 20 marca, godz. 18.00

Wstęp wolny 

Zdzisław Aleksander Raczyński, politolog, dziennikarz, dyplomata (w stopniu ambasadora tytularnego) i analityk specjalizujący się w problematyce rosyjskiej oraz krajów Maghrebu. Ambasador RP w Tunezji (2004–2007) i Armenii (2010-2014).

Ukończył liceum w Siemiatyczach. Studiował dziennikarstwo i politologię na Uniwersytecie Warszawskiego. Odbył również studia poświęcone Afryce Północnej w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych oraz w amerykańsko-niemieckim College of International and Security Studies. W latach 1990–1997 pracował jako korespondent Polskiej Agencji Prasowe w Moskwie. Współpracował z polską prasą, radiem i telewizją, publikując w „Polityce”, „Przeglądzie”, „Dzienniku Związkowym” (Chicago), „Megapolis”.

W latach 1997–2001 pełnił funkcję doradcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Od maja 2001 pracuje w służbie dyplomatycznej: najpierw jako dyrektor Departamentu Europy Wschodniej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a następnie wicedyrektor Departamentu Europy do spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej. W latach 2004–2007 pełnił funkcję ambasadora RP w Tunezji, a w latach 2010-2014 – ambasadora RP w Armenii. Po powrocie do kraju pracował w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej MSZ, w latach 2015-2016 był zastępcą dyrektora Departamentu Wschodniego. Jest przewodniczącym Komisji Zakładowej związków zawodowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

Jest autorem kilkuset publikacji na temat Europy Wschodniej, Rosji, Kaukazu, Azji Centralnej oraz świata arabskiego i polityki międzynarodowej, a także powieści. W W 2018 wydał thriller polityczny pod tytułem "Harib”. 

  • Thriller polityczny pod tytułem "Harib” i spotkanie z autorem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spotkanie autorskie,   Harib,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.