Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20633) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

VOICES OF THE COSMOS - koncert audiowizualny

Dodano: 14.03.2019 13:21

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: 5 kwietnia, g. 19.00

Wstęp wolny

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową posiadają ogromne doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.

 

Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej.

Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony dźwięków kosmosu są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych zarówno cyfrowych, jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych.

Albumy „Voices of the Cosmos” (2011) i „Voices of the Cosmos II” (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne).
Projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach naukowych i na festiwalach muzycznych w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba. W styczniu 2019 r. ukazał się najnowszy album projektu – „Voices of the Cosmos III”, który artyści zaprezentują premierowo w Koninie.
http://www.voicesofthecosmos.pl
https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

Koncert audiowizualny VOICES OF THE COSMOS odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – Głosy i odgłosy w kulturze współczesnej (miejsce konferencji: PWSZ w Koninie).

Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Absolwent etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET. Współzałożyciel i muzyk grupy HATI, kolektywu INNERCITY ENSEMBLE, duetu KAPITAL i kwintetu ALAMEDA 5. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Kurator międzynarodowego CoCArt Music Festival organizowanego od 2008 w toruńskim CSW oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Muzykofilia.

Wojciech Zięba występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, od kilkunastu lat promującego i wspierającego muzykę elektroniczną, postindustrialną i eksperymentalną tworzoną przez artystów z całego świata. Zajmuje się budową instrumentów akustycznych, prowadząc pracownię Industrial Sounds. Współwydawca i redaktor pisma muzycznego HARD ART.

Sebastian Soberski – kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz radioobserwator w Katedrze Radioastronomii przy Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się badaniem pozostałości po wybuchach supernowych oraz rozkładem pola magnetycznego w Galaktyce. Organizator oraz współorganizator sześciu wypraw astronomicznych w pas całkowitego zaćmienia Słońca.

  • VOICES OF THE COSMOS - koncert audiowizualny

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   koncert,   galeria,   dźwięki,   Wieża Ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.