Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20736) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stadion za ileś lat, nowe boiska treningowe już te ... (0)Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)

10. Wielkopolski Festiwal Tańca "Tańczące trzewiczki"

Dodano: 17.04.2019 16:23

Gdzie: Ślesin

Kiedy: 27 kwietnia, g. 10.00

Zatańczy ponad 70 zespołów z całej Wielkopolski

Festiwal „Tańczące Trzewiczki” to jedno z największych wydarzeń tanecznych w naszym województwie poświęconych dziecięcym i młodzieżowym zespołom. Od 10 lat integruje młodych tancerzy, prezentuje ich bogaty dorobek artystyczny oraz promuje aktywne uczestnictwo w kulturze. W tym roku Festiwal odbędzie się 27 kwietnia. Pierwsze formacje będzie można podziwiać już od g. 10.00 na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie (ul. Młodzieżowa 1).
Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin.

Każdego roku w Festiwalu bierze udział kilkadziesiąt zespołów amatorskich, którym towarzyszą instruktorzy, choreografowie, opiekunowie, rodzice i przyjaciele podziwiający umiejętności młodych artystów.

Festiwal to talent i pasja przejawiające się w nowych, często zaskakujących rozwiązaniach choreograficznych, pomysłowych kostiumach i rekwizytach. Festiwal to także doskonała rozrywka dla tych, którzy cenią widowiska na wysokim poziomie artystycznym. To wydarzenie przyciąga setki osób interesujących się muzyką i sztuką tańca.

Konkursowa formuła wydarzenia zakłada ocenę zespołów, której dokonują profesjonalni tancerze i choreografowie. W tym roku zmagania najlepszych zespołów tanecznych z Wielkopolski oceniać będą: Krystyna Frąckowiak (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa – Poznań) Piotr „Czyżu” Czyżewski (Street Dance Academy – Wrocław) i Jacek Szczepankiewicz (Koniński Dom Kultury).

Najwyżej ocenione zespoły otrzymują I, II i III miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Najlepszy zespół Festiwalu zostaje laureatem nagrody głównej. On też w następnym roku występuje jako gwiazda Festiwalu, a jego instruktor w ramach awansu może zasiąść w jury i dokonać oceny innych w gronie profesjonalistów, zdobywając tym samym bardzo cenne doświadczenia zawodowe. Podczas tegorocznej edycji w części artystycznej zaprezentuje się AFERA OCZKO z Rampa Dance Poznań.

Festiwal wpisuje się w ogólnopolską akcję TańczMy organizowaną przez Instytut Muzyki i Tańca z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

27 kwietnia (sobota), g. 10.00
Hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie (ul. Młodzieżowa 1).

  • 10. Wielkopolski Festiwal Tańca "Tańczące trzewiczki"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:taniec,   festiwal,   zespół,   choreografia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.