Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16874) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
31 / 20oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Konin. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia kończy 45 lat

Dodano: 23.04.2019 10:12

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Koninie kończy 45 lat. W dniach 24-26 kwietnia świętować będzie swój jubileusz.

Jest jedyną artystyczną szkołą o takim profilu w Koninie. Kształci kolejne już pokolenia młodych muzyków - instrumentalistów, umuzykalnia od ponad czterech dekad lat liczne szeregi dzieci. Jej wychowankowie podkreślają niezwykłą atmosferę i klimat tego miejsca. Celebrowanie jubileuszu rozpoczną w środę mszą w konińskiej farze o g. 18.00, następnie w czwartkowe popołudnie odbędzie się koncert w wykonaniu pedagogów (i na to wydarzenie szczególnie zapraszają gospodarze), na piątek w samo południe zaplanowane są główne obchody i galowy koncert.

24 kwietnia msza g. 18.00 (Kościół pw św. Bartłomieja)

25 kwietnia Koncert Pedagogów g. 18.00 (Aula PSM)

26 kwietnia Uroczystość Jubileuszowa godz.12.00 (Aula PSM)

Warto przy okazji wspomnieć, że koncert Szkoła Muzyczna swojemu miastu, odbywający się cyklicznie od wielu lat o tej porze w CKiS Oskard, w tym roku będzie miał swoją wyjątkową, bo plenerową odsłonę w Parku im. F. Chopina w sobotę 2 czerwca.

  • Konin. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia kończy 45 lat
  • Konin. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia kończy 45 lat

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PSM Konin,   szkoła muzyczna Konin,   45 lat muzyka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy naprawdę niezbędna jest tu msza? Przez te prawie 50 lat przewinęło się zapewne wielu niewierzących, prawosławnych, protestantów, Żydów.. Czy może ta szkoła jest własnością parafii pw. św. Wojciecha? Gdzie tu poszanowanie dla tych wszystkich nauczycieli i uczniów, już nie mówiąc o rozdziale państwa od kościołów wszelakich? Nie wystarczy skupić się na muzyce i dorobku szkoły? Ech...
Dodano: 23.04.2019 16:59    Przez: ~Marcin
Tak cię to gryzie ? Weź kredyt, zmień pracę a potem wyjedź np. do Sri lanki tam zaznasz spokoju. To pewne.
Dodano: 24.04.2019 14:06    Przez: ~arcyKsiążeCiemności
Wśród Muzułman Chrześcijanin naprawdę może się poczuć bezpiecznie, Muzułmanie to tacy mili i bogobojni ludzie, kochający bliżnich ?
Dodano: 24.04.2019 18:51    Przez: ~Sri Lanka, Irak, Syria
Prawie wszystkie komentarze LEWACKI LM pousuwał. Ale antykatolicki komentarz "Marcina" zostawił. Nawet mój pochwalny komentarz o muzyce został usunięty ! Tu tylko lewactwo może pisać w stylu np. Pn-a. I tak jest zawsze !!!
Dodano: 24.04.2019 20:13    Przez: ~Matilan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.