Dzisiaj jest środa 8 lipca 2020, imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17872) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
20 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej Poligrodzianie

Dodano: 26.06.2019 12:18
Źródło: LM.pl

Gdzie: plac przed KDK

Kiedy: 24 sierpnia, godz. 17.00

wstęp wolny

Zespoły folklorystyczne z kilku krajów świata zaprezentują się 24 sierpnia na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Na Festiwal Sztuki Tradycyjnej zaprasza poznańskie Towarzystwo Poligrodzianie.

Festiwal Sztuki Tradycyjnej zyskał spore uznanie wśród mieszkańców całej Europy. W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia. Projekt organizowany przez Stowarzyszenie Poligrodzianie, wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe, także Urząd Miejski Konina. Wydarzenie to na stałe już zagościło w Poznaniu, Gnieźnie, Szreniawie (gmina Komorniki) i Koninie.

W tym roku Festiwal Sztuki Tradycyjnej rozpocznie się 22 sierpnia w Poznaniu. W Koninie 24 sierpnia zespoły prezentować się będą w centrum miasta, na skwerze przed KDK. Uczestnictwo w festiwalu zapowiedziały: Grupa Tańca Ludowego „Janj” z Bośni i Hercegowiny, „The Ballet Raices de Colombia” złożony z Kolumbijczyków mieszkających w Kanadzie, Zespół Tańca Ludowego „FONÓ Üllés” z Węgier, Międzynarodowa grupa taneczna „Hai la joc” i Orkiestra Ferdivedûnsje z Holandii, Grupa taneczna „Joy” z Serbii, Zespół folklorystyczny „Lelija” ze Słowacji i rumuński dziecięcy zespół folklorystyczny „Doruletul”.
   • XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej Poligrodzianie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.