Dzisiaj jest poniedziałek 6 kwietnia 2020, imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17658) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)Wierzbinek. Pomysł na świąteczną dekorację do zrob ... (0)

Koncert Ad Libitum na bulwarze

Dodano: 26.06.2019 12:20
Źródło: LM.pl

Gdzie: bulwar nadwarciański

Kiedy: 23 sierpnia, godz. 19.00

wstęp wolny

Dvořák, Händel, Mozart, Bach, obok Gershwin, Morricone i Queen. A wszystko w wykonaniu Ad Libitum, Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego, na konińskim bulwarze nadwarciańskim 23 sierpnia.

Zespół Ad Libitum, złożony z młodych i świetnych muzyków, pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki, przyzwyczaił nas do wykonań perełek muzyki kameralnej. Zapowiadany koncert też będzie pełen utworów znanych i lubianych. Zwłaszcza temu „lubieniu”, co także kojarzy się z miłym spędzeniem czasu, sprzyjać będzie miejsce koncertowania oraz ekspresja zespołu. Podobnie, jak to było dokładnie rok temu w tym samym miejscu (patrz zdjęcia).

Zaczną Humoreską Antonína Leopolda Dvořáka, potem m.in. dwie części Divertimento F-dur KV. 138 Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Lascia ch’io pianga” (Pozwól mi płakać) Georga Friedricha Händla, Koncert na dwoje skrzypiec Jana Sebastiana Bacha i… muzyka Ennio Morricone do filmu „Misja”.

Druga część koncertu muzycy zaczną od wykonania „Summertime” George’a Gershwina. „Blue moon” wykonywali wszyscy wielcy, począwszy od Franka Sinatry i Billie Holiday. Równie znane są „My way” Claude'a François i Jacques'a Revaux i „We are the champions” zespołu Queen.

To tylko niektóre z utworów, które wykona Ad Libitum w składzie: Mirosław Grzanka, Krystian Panfil, Paulina Wawrzyniak, Robert Gaertner (skrzypce), Klaudia Larus, Zuzanna Figaj (altówki) i Daria Junkiert (wiolonczela).

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.