Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18093) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Teatr Polska: WYZWOLENIA

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Dodano: 30.07.2019 15:42
Źródło: DK Oskard

Gdzie: I Liceum Ogólnokształcące w Koninie, ul. Mickiewicza 14

Kiedy: środa 6 listopada, godz.18:00

Teatr Polska po raz jedenasty zagości w Koninie. Publiczność CKiS-DK Oskard zobaczy 7 spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych widzów. Konińską edycję rozpocznie we wrześniu spektakl „Zrobie co zechce” Teatru Porywacze Ciał.

Spektakl, który, wychodząc od monumentalnej wizji Stanisława Wyspiańskiego, próbuje postawić na nowo pytanie o to, co znaczy dziś być Polakiem. Rezygnując z patosu właściwego oryginałowi, twórcy przenoszą akcję z „narodowej sceny” w cztery ściany zwykłego polskiego mieszkania. Starają się na różne sposoby przyjrzeć kondycji współczesnego rodaka, dotykając bolesnych miejsc naszej historii i spornych punktów współczesności. Pozostają wierni strukturze dramatu Wyspiańskiego, ale wypełniają ją nowymi, aktualnymi treściami, ożywiają w sposób czytelny i atrakcyjny dla współczesnego widza. Czynią z tej narodowo-osobistej duchowej wiwisekcji czy kłótni o Polskę błyskotliwe teatralne show, ze śpiewem, tańcami i (często gorzkim) humorem, nie odbierając jednocześnie głębi i powagi poruszanym na scenie kwestiom. informacje: grupa wiekowa: młodzież i dorośli, scenografia: Andrzej Witkowski, muzyka: Paweł Czepułkowski i Michał Litwiniec, data premiery: 16 marca 2019, miejsce premiery: Scena Gadzickiego Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Bilety: bezpłatne wejściówki

  • Teatr Polska: WYZWOLENIA

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:teatr polska,   wyzwolenia,   ckis dk oskard

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.