Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20717) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / -1oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Poprawiny. Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach".

Dodano: 21.08.2019 11:31

Co: Poprawiny. Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach"

Gdzie: Muzeum Okręgowe w Koninie

Kiedy: 30 sierpnia, godz. 18.00 - 20.00

Suknia ślubna. Choć jest bohaterką jednej zaledwie nocy, potrafi kosztować tyle, co wielokrotność wypłaty. Choć jest teoretycznie tylko elementem garderoby, jej wartość emocjonalna jest tak duża, że przez wiele lat, a nawet dekad, trudno jest się z nią rozstać. Czy jednak sukienkę ślubną faktycznie można założyć tylko raz? W Muzeum Okręgowym w Koninie udowodnimy, że niekoniecznie.

 

Na bliższą znajomość z modą ślubną okresu PRL odwiedzający konińskie muzeum mieli ponad pół roku. Najpierw, w ramach wystawy Trendy w modzie ślubnej okresu PRL przybliżyliśmy najważniejsze nurty i tendencje, którym podlegały weselne kreacje w tamtym okresie. Od maja, w lokalnej odsłonie wystawy Cała jesteś w skowronkach… prezentujemy także weselne kreacje konińskich panien młodych, które sakramentalne „tak” powiedziały w okresie PRL. Teraz, gdy po kilku miesiącach obecności przyszedł czas rozstania z tą wyjątkową ekspozycją, chcemy pożegnać ją w równie wyjątkowy sposób.

W ramach finisażu wystawy, zatytułowanego przewrotnie Poprawiny, zaprosimy koninianki i koninian, by sami wystąpili w roli gwiazd tego wydarzenia. Zachęcamy, by na to wydarzenie mieszkanki i mieszkańcy Konina oraz wszyscy goście finisażu przyszli w swoich… ślubnych kreacjach – mówi Iga Janiszewska-Pawlak, koordynatorka akcji. – W ten symboliczny sposób wystawa dosłownie i w przenośni opuści salę ekspozycyjną. Ci, którym brakuje odwagi, by w piątkowy wieczór przywdziać ślubną suknię czy garnitur, mogą poprzestać na dodatkach lub przynieść ze sobą pamiątki z własnego wesela. Chcemy, by była to forma przygody i sentymentalnej podróży w przeszłość, nieważne, czy jest ona bardziej, czy mniej odległa – podkreśla Iga Pawlak. Na uczestników finisażu, którzy włączą się w ten wyjątkowy happening czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji.

Poprawiny! Finisaż wystawy Cała jesteś w skowronkach odbędzie się już 30 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 w budynku spichlerza i jego otoczeniu. Zapraszamy!

  • Poprawiny. Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach".
  • Poprawiny. Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach".

autor: Monika Marciniak

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.