Dzisiaj jest wtorek 26 maja 2020, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18208) SPORT FORUM FIRMY (5491) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 7oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Pasjonaci fotografowania, zapraszamy na Plener

Dodano: 23.08.2019 13:55

Plener fotograficzny w Gołuchowie: 20-22 września 2019 r. 

zgłoszenia do 30 sierpnia

organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Miłośnicy fotografii, proponujemy udział w plenerze!

Centrum Kultury i Sztuki gorąco zaprasza na plener fotograficzny w jednym z najciekawszych miejsc Wielkopolski – Gołuchowie. Inspiracją dla uczestników będą piękne pejzaże, zabytkowy zamek i urokliwy park.

Plener, który odbędzie się w dniach 20-22 września 2019 r. zostanie połączony z autorskimi warsztatami. Prowadzącym będzie fotograf Stanisław Kulawiak. Fotografią zajmuje się od 1974 r. Sześć lat później został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1999 r. jest współwłaścicielem Oficyny Wydawniczej KULAWIAK w Ostrzeszowie. W 2010 r. został prezesem Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916. Jako wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF od 2014 r. organizuje wystawy okręgowe i w Galerii Za Szafą, od roku 2017 jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wielu wystaw i publikacji, interesuje się edytorstwem i drukiem.

Spotkanie plenerowe będzie podzielone na część teoretyczną, połączoną z pokazami i krótkimi wykładami oraz na praktyczną: fotografowanie, omówienia i analiza wykonanych zdjęć. Podsumowaniem całości będzie wspólna wystawa, która zaprezentowana zostanie w Galerii Za Progiem CKiS.

Pejzaż asymetryczny — kreatywne warsztaty fotograficzne
Cykl trzydniowych zajęć teoretycznych i praktycznych z fotografii jako sposobu poznawania i kształtowania własnego widzenia świata.
1.    Stanisław Kulawiak — Od „Pejzaży prawie symetrycznych” do „Kodów asymetrycznych”,— wykład ilustrowany
2.    Krajobraz — subiektywne widzenie świata czy lakierowanie rzeczywistości. Prezentacja prac z cyklu „Strefy widzenia, operowanie strefą ostrości przy ruchomych dwóch płaszczyznach (obiektywu i negatywu).
3.    Korekta prac uczestników pleneru, rozszyfrowanie wyboru tematu, wpływu kadrowania i sposobu kompozycji na wykonanie kreatywnych zdjęć.
Warsztaty prowadzone przez Stanisława Kulawiaka z zaproszonym w jednym dniu gościem Grzegorzem J. Kosmalą.

Termin: 20-22 września 2019 r.
Miejsce: Gołuchów
Nocleg: Dom Pracy Twórczej
Koszt: 300 zł od osoby
Dojazd: we własnym zakresie.
W cenie: 2 noclegi w Domu Pracy Twórczej w Gołuchowie (pokoje 2-osobowe z łazienkami), ubezpieczenie, spotkania warsztatowe, konsultacje i omówienia wykonanych zdjęć przez zaproszonego fotografa, wystawa poplenerowa. W cenę wliczone są również 2 śniadania, 2 obiadokolacje i ognisko z kiełbaską.
Uczestnicy powinni pamiętać o zabraniu ze sobą:
– aparatu fotograficznego z ulubionym zestawem obiektywów oraz ładowarką i kartami pamięci,
– wygodnych butów – będziemy dużo chodzić po pięknych terenach parku w Gołuchowie.

Liczba miejsc ograniczona – zabierzemy tylko 13 osób.
Aby się zapisać, prześlij nam wypełnioną kartę zgłoszenia na adres r.rudowicz@ckis.konin.pl, równocześnie dokonując opłaty w wysokości 300 zł w kasie CKiS lub na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776 . Zgłoszenie będzie przyjęte dopiero po zaksięgowaniu wpłaty!
W przypadku odwołania pleneru przez organizatora wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

UWAGA!
Z wybranych zdjęć powstałych podczas pleneru powstanie wystawa, która zaprezentowana zostanie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W związku z tym każdy uczestnik zobligowany jest do pozostawienia organizatorowi 2 zdjęć w postaci pliku o wymiarach 30×45 cm, rozdzielczość 300 dpi (po plenerze, w terminie do 27 września br.)

Szczegółowy program pleneru otrzymają zapisani uczestnicy w późniejszym terminie.

Informacji o plenerze udziela:
Renata Rudowicz: r.rudowicz@ckis.konin.pl
tel. 63 243 63 50 / 51

Organizator:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Okólna 47A
62-510 Konin

Karta zgłoszenia oraz ważne informacje dostępne na www.ckis.konin.pl

Zapraszamy, liczba miejsc ograniczona.  • Pasjonaci fotografowania, zapraszamy na Plener
  • Pasjonaci fotografowania, zapraszamy na Plener

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:warsztaty,   plener,   fotografia,   CKiS,   zdjęcia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.