Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16836) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy

w drodze na Oscary

Dodano: 25.08.2019 14:55
Źródło: DK Oskard

Gdzie:Kino Oskard Kameralnie

Kiedy: 27.09-3.10.,bilet 11zł

Temat ludobójstwa z perspektywy odległej czasowo przepracowywało już wielu współczesnych twórców. W ostatnich latach powstało kilka wyjątkowo mocnych obrazów, opowiadających o historycznej traumie na unikalne sposoby, żeby wspomnieć tylko o “Scenie zbrodni” Oppenheimera czy “Synu Szawła” Nemesa. W naszej kinematografii brakuje podobnie odważnych eksperymentów, dominują chłodne rekonstrukcje bestialskich mordów. Właściwie sam fakt podjęcia kontrowersyjnego tematu, rozdrapywania ran bywa dla widzów wystarczająco drażliwy. Szczególnie gdy mowa o narracji nie do końca wygodnej dla tradycji narodowej pamięci. Wymienianie tytułów jest zbędne, bo chyba nie dało się uniknąć dyskusji o nich w ostatnich kilku latach. Nigdy nie było miejsca w tej polemice na wartości artystyczne – dzieło filmowe stawało się pretekstem do dzielenia się na polityczne obozy i kreowania binarnych opozycji pt. Polak/anty-Polak. polski zwiastun

  • Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy
  • Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy
  • Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.