Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16680) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (3)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Dzieciaki w Centrum

Dodano: 29.08.2019 12:12
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy: niedziala, 29 września, godz. 14.00

Bilety: na filmy 12 zł, na warsztaty 10 zł

Nowa odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum" startuje 29 września! Zapraszamy na filmy i warsztaty.

Dzieciaki w Centrum to ulubiony projekt starszych i młodszych miłośników filmów i dobrej zabawy. Realizowany jest przez Kino Centrum wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Projekt to edukacja filmowa przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W niedzielę, 29 września zapraszamy dzieci i rodziców na przedpremierowy pokaz filmu ,,Był sobie pies 2". To zabawna i wzruszająca opowieść o psie Baileym, który przechodząc kolejne reinkarnacje zastanawia się nad sensem życia. Tym razem Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

Po obejrzeniu filmu młodzi widzowie wybiorą się na warsztaty prowadzone przez instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. Będą rozmawiać o filmie i poruszanych w nim tematach. Nie zabraknie też rozwijających wyobraźnię zajęć plastycznych czy pozwalających wyładować energię zajęć ruchowych. Na warsztatach zawsze wspaniale się bawimy!

W czasie gdy dzieci będą się uczyć i bawić na warsztatach, rodzice wybiorą się do kina, by obejrzeć przeznaczony dla nich film. Podczas pierwszego w nowym sezonie spotkania ,,Dzieciaków w Centrum" będzie to nowa polska produkcja - film ,,Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

W nadchodzącym sezonie dzieciaki spotkają się w Kinie Centrum dziewięciokrotnie: 

29 września 2019
20 października 2019
17 listopada 2019
8 grudnia 2019
26 stycznia 2020
23 lutego 2020
29 marca 2020
26 kwietnia 2020
10 maja 2020

Wszyscy chętni do udziału w warsztatach powinni pamiętać, że trzeba się wcześniej na zapisać - tradycyjnie na tydzień przed wydarzeniem w Impresariacie Konińskiego Domu Kultury.

Dzieciaki w Centrum
niedziela, 29 września
14.00 - film ,,Był sobie pies 2" - przedpremierowo - czas trwania: 1 godz. 48 min
16.00 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
16.00 - film dla rodziców ,,Legiony" - czas trwania: 2 godz. 10 min.

Warsztaty dla dzieci kosztują 10 zł. Bilety na filmy dla dzieci i opiekunów: 12 zł.   • Dzieciaki w Centrum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

hej polecam lmf :)
Dodano: 23.09.2019 15:25    Przez: Dorota
polecam serdecznie [url=http://www.lmf.com.pl/]lmf[/ur
Dodano: 23.09.2019 15:26    Przez: Dorota

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.