Dzisiaj jest czwartek 26 listopada 2020, imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17260) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porażka Górnika w Toruniu. Starcie z Elaną zakończ ... (0)Spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem 30 ... (0)

Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020

Dodano: 29.08.2019 12:16
Źródło: LM.pl

Gdzie: Aula PWSZ im. Jana A.P. Kaczmarka w Koninie

Kiedy: 20 września, godz. 18.00

Wstęp na zaproszenia 

Refleksyjna, wzruszająca i zabawna – tak zapowiada się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020. Wszystko za sprawą spektaklu „Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Kabaretu Mumio. Impreza, podczas której prezydent miasta Konina Piotr Korytkowski wręczy nagrody i wyróżnienia ludziom kultury odbędzie się 20 września 2019 roku w auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ. 

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00 krótkim koncertem w wykonaniu niezwykle utalentowanego, młodego pianisty Filipa Pacześnego, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Następnie Prezydent Miasta Konina wręczy nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Ponadto działacze kultury odbiorą odznaki honorowe „Za zasługi dla Miasta Konina", wręczone zostaną również stypendia artystyczne. 

Zwieńczeniem będzie kulturalna uczta duchowa, w której spotkają się trzy artystyczne temperamenty: Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Kabaretu Mumio.

„Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona przez muzyczne trio. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie, z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno-muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę” – czytamy na oficjalnej stronie warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie spektakl jest wystawiany.

Zaproszenia na Inaugurację Roku Kulturalnego 2019/2020 będzie można odbierać w Konińskim Domu Kultury od 9 września od godz. 8.00.  • Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.