Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18144) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Michalski o sytuacji Górnika. „Jako prezes jestem ... (0)Konin. Miejski Klub Seniora pod opieką Konińskiego ... (0)

Koncert muzyki polskiej. „Miniatura organowa” w św. Wojciechu

Dodano: 19.11.2019 11:58

Gdzie: Konin, parafia św. Wojciecha 

Kiedy: 24 listopada, godz. 19.00

Wstęp wolny 

W najbliższą niedzielę, 24 listopada, o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu z koncertem „Miniatura organowa” wystąpi znakomita Maria Erdman. W ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zagra najpiękniejsze utwory kompozytorów polskich. Wstęp, jak zwykle, wolny!

Dr Maria Erdman. wirtuoz, mistrz i nauczycielka gry na organach, klawesynie i na klawikordzie. muzykolog, pedagog, edytor i popularyzator dawnej muzyki polskiej, występuje na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Szczególną uwagę poświęca muzyce dawnej i muzyce doby romantyzmu. Ukończyła studia muzyczne na dwóch wydziałach Akademii Muzycznej w Warszawie – Teorii Muzyki i Organów oraz podyplomowe studia w zakresie gry na klawikordzie (prof. Menno van Delft) i organach (prof. Pieter van Dijk) w Conservatorium van Amsterdam. Pobierała lekcje klawesynu u prof. Urszuli Bartkiewicz i prof. Danuty Kleczkowskiej. Brała udział w kursach mistrzowskich z zakresu gry i improwizacji organowej, prowadzonych przez Guy Boveta, Marie-Claire Alain, Petera Baresa i Christophera Stembridge’a. W 2006 roku nakładem wydawnictwa ukazał się jej debiutancki trzypłytowy album z rejestracją utworów zebranych z kancjonału S.S. Klarysek w Starym Sączu z 1768 roku. Jest pierwszym powstałym w Polsce nagraniem na klawikordzie. Maria Erdman uczy gry na klawikordzie w Akademii Muzycznej w Krakowie. Oprócz klawikordu, prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Współpracuje z Międzynarodową Letnią Akademią Muzyki Dawnej w Wilanowie.

Maria Erdman od kilkunastu lat współpracuje z Benedekiem Csalogiem, wybitnym wirtuozem fletu traverso i uznanym autorytetem w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej oraz z Konstantym Andrzejem Kulką. Łączy praktykę koncertową z działalnością w dziedzinie teorii muzyki. Przygotowała wydanie wybranych utworów organowych Mieczysława Surzyńskiego, brała udział w pracach nad włoskim wydaniem ''Fiori Musicali'' Girolamo Frescobaldiego oraz wydaniem ''Polskiej Muzyki Klawiszowej”. Była stypendystką Ministra Kultury, Fundacji Pro Academia Narolense, Fundacji Festiwal Muzyki Sakralnej oraz fundacji holenderskich: Fonds Podiumkunsten oraz Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting. W 2004 roku zdobyła Grand Prix w konkursie nagraniowym „Zapomniana muzyka polska. W roku 2008 Maria Erdman została laureatką programu stypendialnego „Młoda Polska”, za działalność na rzecz promocji i upowszechniania klawikordu w Polsce. Jest córką, zmarłego w 2000 roku, organisty, pedagoga, teoretyka muzyki i instrumentologa, prof. Jerzego Erdmana, znawcy i popularyzatora twórczości Feliksa Nowowiejskiego.

Koncert współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami są, obchodzący w tym roku 15. rocznicę, tygodnik „Adalbertus” oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

 

  • Koncert muzyki polskiej. „Miniatura organowa” w św. Wojciechu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.