Dzisiaj jest niedziela 5 kwietnia 2020, imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17642) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zakaz wstępu do lasu. Wprowadzono czasowe ogranicz ... (10)Ślesin. Kilka tysięcy bezpłatnych masek do rozdani ... (5)

Salon Poezji w KDK

Dodano: 7.01.2020 14:16
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: poniedziałek, 20 stycznia, godz. 18.00

Bilety: 20 zł

Ewa Wiśniewska aktorka, wybitna osobowość polskiej sceny, teatru, małego i dużego ekranu czytać będzie wiersze Wisławy Szymborskiej w Salonie Poezji i Literatury w Konińskim Domu Kultury. Na spotkanie zapraszamy 20 stycznia o godz. 18.00.

Ewa Wiśniewska od 2009 roku związana jest z zespołem Teatru Narodowego. Jest absolwentką warszawskiej PWST (1964). Była aktorką teatrów warszawskich: Ludowego, Kwadrat (1974–1977), Ateneum (1983–2009). Od Współpracowała także z teatrami: Komedia, Syrena, Ateneum, Polonia oraz z poznańską Sceną na Piętrze.

Ewa Wiśniewska jest laureatką Złotej Maski, nagrody w plebiscycie czytelników „Expressu Wieczornego” (1970), a także Srebrnej Maski (1971) i nagrody „Złote kwiaty” (1977).

Za rolę Roży w ,,Cudzoziemce” Ryszarda Bera uhonorowana nagrodą za pierwszoplanową rolę kobiecą na 11. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (1986), Złotą Kaczką, nagrodą miesięcznika „Film” (1986), Nagrodą Szefa Kinematografii za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego (1987) i nagrodą „Trybuny Ludu” (1987). Wyróżniona Złotym Gronem za rolę Pani R. w filmie ,,Sceny dziecięce z życia prowincji” Tomasza Zygadły na 7. Lubuskim Lecie Filmowym (1987). Laureatka Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, rolę Kurcewiczowej w ,,Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana (2000) oraz nagrody dla najlepszej aktorki, za rolę Barbary w ,,Piątej porze roku” Jerzego Domaradzkiego na Festiwalu Filmowym Golden Rooster and Hundred Flowers w Wuhan (2013). Uhonorowana Wielkim Splendorem, nagrodą Teatru Polskiego Radia (2016).

Salon Poezji i Literatury z udziałem Ewy Wiśniewskiej odbędzie się w Konińskim Domu Kultury 20 stycznia o godz. 18.00. Bilety - 20 zł. 

  • Salon Poezji w KDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.