Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17821) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Wystawa prac Józefa Mazurkiewicza

Dodano: 27.01.2020 15:21
Źródło: LM.pl

Gdzie: Strefa K w KDK

Kiedy: 9 lutego (niedziela), godz. 15.00

wstęp wolny

Konin w rysunkach i szkicach Józefa Mazurkiewicza będzie można oglądać na wystawie w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Wernisaż 9 lutego o godz. 15.00.

Wystawa będzie towarzyszyć tegorocznemu koncertowi ,,Seniorzy dla Miasta”. O 15.00 zapraszamy do Strefy K na wernisaż, a następnie o 16.00 w sali widowiskowej KDK rozpocznie się koncert.

W obrazach Józefa Mazurkiewicza odszukać można wyjątkowe miejsca, jak i te, których nie ma już w pejzażu naszego miasta. Józef Mazurkiewicz rysuje piórkiem i tuszem. Jak sam mówi, ważny jest każdy szczegół w jego pracach. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt rysunków, które przedstawiają historię Konina oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z archiwalnych zdjęć. Wystawa jest efektem wieloletniej pracy artysty i dążenia do zachowania tego co przemija.

Józef Mazurkiewicz to nauczyciel, pedagog, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, pasjonat sztuk plastycznych, miłośnik poezji, laureat wielu nagród w konkursach poetyckich zarówno o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Autor dwóch książek: „Spacer po Kaliszu” i ,,Notatnik Kaliski”.

Wernisaż ,,Piórkiem Józefa Mazurkiewicza”

Koniński Dom Kultury

9 lutego (niedziela), godz. 15.00

Wstęp wolny

Wystawa będzie czynna również po koncercie ,,Seniorzy dla Miasta”. Zapraszamy!

  • Wystawa prac Józefa Mazurkiewicza

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.