Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16402) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 20oC
Jutropogoda
27 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin Cup 2021. Potrójna wygrana Agaty Dahlke-Burd ... (0)Akademia Przedsiębiorczości w I LO. Otworzą sklep ... (0)

Zainspirowani Kołobrzegiem - otwarcie wystawy poplenerowej

Dodano: 29.01.2020 12:33

Gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kiedy: 6 lutego (czwartek), g. 18.00

wstęp wolny

Wspominamy lato, zainspirowani Kołobrzegiem

O tym jak ważne dla rozwoju i wzbogacania warsztatu są plenery, wiedzą zarówno artyści tworzący hobbystycznie, jak i profesjonaliści. Tego typu spotkania będące przestrzenią integracji oraz konfrontacji artystycznej wpisały się na stałe w działalność Centrum Kultury i Sztuki. W ubiegłym roku kilkunastoosobowa grupa uczestników zajęć prowadzonych w Pracowni „Pod Galerią” w „Wieży Ciśnień” wyruszyła po inspiracje do Kołobrzegu. Tygodniowy pobyt (17-24 sierpnia) wraz z kuratorką pleneru Izą Kostiukow poświęcono przede wszystkim na rozpoznawanie miejsca, spacery po mieście, dokumentację fotograficzną, szkice i namysł, jak chciałoby się zrealizować pomysły malarsko-graficznymi środkami. Ostatecznie prace powstawały w Koninie, w pracowni.

Otwarcie wystawy poplenerowej Pracowni Plastycznej „Pod Galerią” odbędzie się 6 lutego, o g. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Okólnej.

Jak pisze Anna Dragan „uczestnicy pleneru otrzymali podobrazia w wybranej przez siebie liczbie i wymiarach, aby zbudować z nich wspólną kompozycję. Dwa lub trzy obrazy przedstawiające główny temat realistycznie są osią całości, inne, dodane, to różnego rodzaju, często osobiste, interpretacje.
Założenia każdego z plenerów, odbywających się w miejscowościach górskich czy nadmorskich, zmieniają się w zależności od specyfiki miejsca, a także stanowią konsekwencję działań dydaktycznych pracowni, np. na jednym z plenerów dla oddania pejzażu nadmorskiego używano tylko trzech kolorów – aby przetestować możliwości każdego z nich oraz ich połączeń, wygrać kontrasty, a przy okazji… zdystansować się do pstrokacizny typowych sprzedawanych wczasowiczom obrazków. Duża kompozycja złożona z prac większych i „dodanych” miała już zastosowanie kilka lat temu, kiedy, po uprzednim zapoznaniu się z tematem,  malowano wybraną tatrzańską roślinę i na małych obrazkach jej projekcje z wyobraźni.
Podsumujmy: na plenerach prowadzonych przez Izę Kostiukow uczestnik stara się wniknąć w specyfikę miejscowości, wybiera motywy sobie bliskie i przedstawia je wielostronnie, wypróbowując różne malarskie możliwości w zależności od tego, jaką poprzeczkę przed nim ustawiono. Analityczne podejście do tworzenia, poszukiwania, własne wybory i emocje – tak się tutaj pracuje.
No więc jaki jest ten Kołobrzeg? Nadmorski z wydmami i plażami? Portowy? Sanatoryjny? Zabytkowy? Odpowiedzią jest wystawa - wyrazista, jak zawsze u tych amatorów, którzy pracują z Izą Kostiukow, i to wiernie (w niektórych przypadkach nawet od czternastu lat). Robią to z chęcią, bo malowanie odpowiada jakiejś ich wewnętrznej potrzebie. Wiedzą, że znajdą tu poparcie, że to się tutaj liczy”.

Na wystawie prace prezentują: Joanna Podryban, Anna Szwankowska, Wanda Michałek, Jolanta Galikowska, Elżbieta Romanowska, Małgorzata Topolska, Zofia Stokowska-Schroeder, Beata Makowska, Teresa Byczkowska, Aldona Wojciechowska, Jolanta Musiał, Jan Markaczewski, Roman Świderski, Barbara Lisiak-Struglińska, Jolanta Ogorzałek, Agata Wilczewska oraz Irena i Ewa Filipiak.

  • Zainspirowani Kołobrzegiem - otwarcie wystawy poplenerowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   malarstwo,   CKiS,   wernisaż,   artyści,   plener

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.