Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15284) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Otwarcie wystawy Huberta Wińczyka - ODWOŁANE

Dodano: 9.03.2020 12:22

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: 13 marca, g. 18.00

wstęp wolny

W instalacji przestrzenno-dźwiękowej Huberta Wińczyka – wernisaż w Galerii

„Pariasi” Huberta Wińczyka to metafora społecznego wykluczenia, marginalizacji jednostki i dyskomfortu z tym związanego. Odbiorca zostaje dzięki przestrzenno-dźwiękowej instalacji pozbawiony strefy komfortu i staje przed faktem zmierzenia się z uczuciem „niewidzialności” społecznej.
13 marca, o g. 18.00, w Galerii CKiS Wieża Ciśnień zostanie otwarta wystawa „Pariasi” artysty dźwiękowego, improwizatora i performera Huberta Wińczyka.

Instrumenty z instalacji „Pariasi” reprezentują wykluczonych, niedotykalnych. Jednak nawet jeżeli odmówiono im pozycji w grupie, nie dopuszczono do głosu, nie znaczy, że go nie mają. W odosobnieniu, w ciemnościach, bez dotyku i czułości wydobywają z siebie swój wewnętrzny głos. Okazuje się, że muzyk nie jest im potrzebny, a być może i słuchacz także - poprzez wibracje wzbudzane przez niskie częstotliwości mogą wydawać dźwięki bez uderzenia ręką czy pałką. Wszystko to, to tylko projekcja autora i jego osobistego stosunku do perkusjonaliów i współdzielenia sali prób z perkusistami. Wydobycie tego, co może być fascynujące w tym, co irytuje. Przesunięty jest też charakter werbli. Nie ma tu wybuchowej ekspresji, marszowych rytmów, radości bębnienia, a pojawia się przestrzeń do kontemplacji cyklu i pulsu.

Hubert Wińczyk - artysta dźwiękowy, performer, improwizator, multi-nie-instrumentalista. Absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dyplom magisterski w Pracowni Wideo prof. Marka Wasilewskiego, dyplom licencjacki w Pracowni Audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego). Wcześniej studiował także filozofię i kulturoznawstwo.

W swojej działalności eksploruje zjawisko schizofonii (oddzielenia dźwięku od jego źródła), symbolikę przemiany i motywy katastroficzne, które często funkcjonują na osiach góra<>dół <>góra oraz makrokosmos w mikrokosmosie. W pracy z dźwiękiem wykorzystuje alternatywne źródła dźwięku, odpadki, manipulacje skojarzeniami, nagrania terenowe, głos, zabawki, elektronikę, zjawiska rezonansu, skrajnie niskie i skrajnie wysokie częstotliwości.

Razem z Moniką Wińczyk działa w duecie performerskim Monster Hurricane Wihajster. Gra w zespołach kakofoNIKT, Extra Nerves, Nova Reperta, Revue svazu českých architektů. Tworzy muzykę i dźwięk dla teatru, udźwiękawiał też spektakle taneczne, słuchowiska, filmy animowane oraz park Chopina.

Wraz z artystą zapraszamy na wernisaż 13 marca.

Wystawa do 3 kwietnia.

  • Otwarcie wystawy Huberta Wińczyka - instalacja "Pariasi"
  • Otwarcie wystawy Huberta Wińczyka - instalacja "Pariasi"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   instalacja,   galeria,   wernisaż,   sztuka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.