Dzisiaj jest wtorek 27 lipca 2021, imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16172) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
26 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Otwarcie wystawy on-line - "EPOPEJA RÓŻU" Grażyny Kielińskiej

Dodano: 16.04.2020 17:00

Nie zapominamy o Was drodzy widzowie i zapraszamy na kolejny bezpieczny spacer. Jeszcze nie możecie przyjść do nas, ale my pragniemy być z Wami i pochwalić się ciekawą ekspozycją w wyjątkowej przestrzeni naszej Galerii Wieży Ciśnień.

Z poznańską artystką Grażyną Kielińską i jej pracami spotkaliście się w Galerii dwa lata temu podczas wernisażu „Łagodnie o nieskończoności – anegdoty o przeznaczeniu”, tym razem malarka proponuje „Epopeję różu” – cykl obrazów inspirowanych wspomnieniami z dzieciństwa.

Na otwarcie wystawy on-line zapraszamy 24 kwietnia o g. 18.00. Będziemy dostępni na fanpage’u CKiS Konin na Facebooku, na kanale YouTube, na profilu na Twitterze, na oficjalnej stronie Centrum Kultury i Sztuki oraz w wizytówce Google.

Ciekawym dopełnieniem tego kulturalnego spaceru będzie rozmowa z artystką, z którą połączymy się tuż po obejrzeniu jej prac.

Grażyna Kielińska pracą twórczą zajmuje się od ukończenia w 1991 r. Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Oprócz sztuki plastycznej zafascynowała ją poezja. Pisze od 14 roku życia. Pierwsze teksty opublikowała w pracy dyplomowej i były one dopełnieniem jej obrazów. Wiersze towarzyszyły także pracom malarskim, które zamieszczała w katalogach przy okazji organizowanych wystaw. Teksty opublikowano m.in. w Almanachu Klubu Literackiego poznańskiego CK „Zamek”, Kwartalniku Okolica Poetów i Protokole Kulturalnym.

W jej obrazach sylwetka człowieka zatopiona jest w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych i przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych często używa symbolu kolumny, ziarna, kamienia, deszczu, liścia.

Jak pisze Anna Dragan w tekście „Istota różu”: „Obrazy Grażyny Kielińskiej poruszają jednocześnie emocje i refleksje, zataczając w sercu i w myślach krąg. Z bohaterami jej obrazów, uwikłanymi w dobre i niedobre relacje, takie jak te, jakie znamy z życia, utożsamiamy się, ograniczeni, jak oni, podobnym widnokręgiem. (…)

Cykl „Epopeja różu” jest na tle pokaźnego dorobku Grażyny Kielińskiej czymś wyjątkowym. Jego autorka nie szukała tym razem korzeni w świecie wiedzy i kultury, ale – zajrzała w głąb siebie… i znalazła tam kosmos, który jest w każdym człowieku. Trzeba wiele doświadczyć i długo cyzelować wypowiedź, aby towarzyszyć – w adekwatnym artystycznym rozwoju – tropom własnego życia”.

Do zobaczenia on-line 24 kwietnia :)

  • Otwarcie wystawy on-line - "EPOPEJA RÓŻU" Grażyny Kielińskiej
  • Otwarcie wystawy on-line - "EPOPEJA RÓŻU" Grażyny Kielińskiej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:malarstwo,   wystawa,   obrazy,   sztuka,   wernisaż on-line,   Galeria Wieża Ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.